Autostrada A13 Sibiu-Bacău

Started by Ionut, March 12, 2014, 10:38:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 3 Guests are viewing this topic.

alecu26

cea mai noua de aici este Bacau-Bv. Pe acest tronson nu cred ca s-a facut nimic, niciodata. As zice ca si un caiet de sarcini, ceva...orice de pus aici ar fi interesant.
Drumurile noastre POATE;

florin74

#31
Incerc eu maine, daca nu ma descurc solicit ajutor :)

Pe unde gasesc un tutorial pentru plasarea fisierelor mari?

iuli

Harta de mai sus e doar o schita sau e ceva pe bune?!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Danny550394

Quote from: user201 on June 02, 2014, 09:03:17 PM
@radutm
Ar avea logică, dacă dealurile din zona aceea sunt mai stabile.
În zona cu DN1 dealurile știu că sunt foarte instabile, gen Aciliu și asta ar justifica acea rută, dar să vedem întâi ceva concret.

Sunt la fel de instabile. Din cate stiu pentru reabilitarea drumului Sibiu-Agnita, zona Daia pe unde este desenata schita sa licitat separat pentru stabilizarea terenului. Drumul era valurit ca pe la Apuldu.

smark_BV

Harta asta o poți arunca. E linie dreaptã trasã cu pixu', cine o fi fost nu mã intereseazã. Interesant va fi pe unde o s-o ducã pânã la Avrig.


SILVIUFG

Ca locuitor al Fagarasului deja incep sa am vise erotice. Numa' sa nu raman cu ele  :D In prezent in Fagaras se inlocuiesc retelele de apa si canalizare. ,,Tentativa" de ruta ocolitoare a centrului e facuta praf iar tiristii stiu deja asta. Asa ca toate masinile mari vin prin centru. Portiunea de DN din Fagaras si asa este varza pentru ca nu a fost refacuta cand au facut DN1 Codlea-Vestem. Asa ca.... Ma scuzati ca-mi mai vars cateodata of-ul si ca deja am derapat in zona off-topic. Si ca sa revin la visele mele ... Nod Fagaras, nod Sambata/Victoria, nod Cartisoara cu Transfagarasan, nod Avrig, Nod Sibiu. Nu suna rau. De la Fagaras la Avrig e jucarie pentru orice firma serioasa de constructii autostrazi. Poate acea deviere a traseului de la Avrig e o Aciliufobie. Poate relieful dintre Bradu si Vestem e chiar mai greu decat cel de la Aciliu.

alecu26

Cand o saavem by pass bacau.....procesul?
Drumurile noastre POATE;

florin74

#38
Care, avem decizie a CAB, trebuie reevaluate ofertele SA&PE, a turcilor si Max-Boegl. Rezultatul o sa-l vedem la CNSC, in maxim o  luna estimez.

alecu26

aaa....OK....uitasem ca asta a fost finalul.

Oricum va fi interesant...ca pare ca se indreapta spre o victorie a lui Astaldi de pe locul ""taspe"".
Drumurile noastre POATE;

iulius

#40
Contestatii privind licitatia pentru realizarea S.F. al autostrazii Brasov-Bacau...
http://www.bzb.ro/stire/si-licitatia-pentru-autostrada-brasov-bacau-este-contestata-a74509

georgec

exista pe undeva un plan(eventual fisier kmz) pentru Brasov-Mandra?

civilist

Salutari . Va urmaresc de multa vreme (de la inceput) si cativa ani pe celalalt forum . Harta a mai fost pusa si la un zoom rezonabil sunt cam toate autostrazile planificate pana acum un an .

http://hotnews.maps.arcgis.com/home/webmap/viewer.html?webmap=9bdf3f805e774bacb26d419ac425fe5e&extent=25.0951,45.2633,25.9658,45.6362

pasadia

Quote from: georgec on October 12, 2014, 02:20:02 PM
exista pe undeva un plan(eventual fisier kmz) pentru Brasov-Mandra?

Singurul desen pe care il stiu e de la Bechtel citire.

pasadia

Quote from: civilist on October 12, 2014, 08:28:57 PM
Salutari . Va urmaresc de multa vreme (de la inceput) si cativa ani pe celalalt forum . Harta a mai fost pusa si la un zoom rezonabil sunt cam toate autostrazile planificate pana acum un an .

http://hotnews.maps.arcgis.com/home/webmap/viewer.html?webmap=9bdf3f805e774bacb26d419ac425fe5e&extent=25.0951,45.2633,25.9658,45.6362

Link-ul pus de tine e cu Comarnic - Brasov. Si nici macar nu e cu proiectul curent, cel negociat cu Vinci. Nu se circula intre Sinaia si Busteni pe malul stang al Prahovei, nu se traverseaza prin Poiana Tapului, e altul traseul de la nodul Predeal spre Rasnov...