News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 9 Guests are viewing this topic.

montaniardul

@oneway poate ca acele grinzi au ramas in plus. Daca se gandesc sa refaca complet acea deschidere/acel segment cu probleme atunci le folosesc pe alea.

TibiV

Cum naibii sa ramana grinzi in plus?!?!

Crezi ca vreun constructor pe lumea asta zice "ne trebuie 426 de grinzi, dar hai sa facem 430 - ca nu se stie"?...

Gandeste-te ca, la cat beton si fie-beton este in ele, 2-3 grinzi din alea valoreaza probabil cat o jumatate dintr-o casa/viluta familiala...

Da, am numarat si eu (de multa vreme) si am vazut ca (aparent) sunt grinzi in plus. Dar in cazul asta s-ar putea sa insemne "grinzi pentru inlocuirea celor care au iesit defecte din fabrica noastra de grinzi"...

De altfel, @alecu26 a tot explicat ca "fabricile de grinzi" din santiere pot da si rateuri... Rateuri costisitoare.

Nu pariez ca am dreptate, dar grinzile nefolosite si "gaura" din nodul cu A2 cam dau de gandit...

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

turby

Salut,

Din ultima filmare se vede ca nu au turnat bordurile pe nodul A0-A2 in dreptul sparturii, si asta da de gandit oare ce se va intampla acolo...

miahi

Am vazut in ultima filmare a colegului @costica1234 ca si la Astaldi pe A1 la nodul Bascov pare ca au mai ramas ceva grinzi de dimensiune mica ...

voicul

#9964
^Un HP ajuta, dar nu inteleg cum ai determinat ca ajuta mai mult pe un sens decat pe altul - probabil din coada de pe A1 cu DNCB, dar e cam relativ, , mai ales daca te uiti pe o poza ca asta


Ideea e ca nu se poate impune din vorbe pe forum ci din contracte semnate.
Deci teoretic zicem bine, practic facem tot ca ei, adica nimic.

dumbravaandrei

Hp/fp, draci pe laci.. LIPSESC SUPRATRAVERSĂRILE DJ-URILOR PE CARE LE BLOCHEAZĂ AUTOSTRADA. Așa că e complet irelevant hp sau fp din moment ce ai 2 porțiuni de 200m la care trebuie să te catapultezi peste pârleaz...

Scuze de caps..