News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

[IF] Ce-am mai vazut din mers in Ilfov

Started by Dominik, July 29, 2020, 04:29:50 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dominik

Complexul Olimpic de Natație din orașul Otopeni este finalizat, se asteapta receptia lucrarilor.







CNI

You're in Steelers Country

horyatm





Powered by API/PUM imgur uploader

Are cineva idee ce se face aici în Voluntari, pe Bd. Pipera, între Puma și Hyperion?

Sunt zvonuri că în zona asta va fi un service Tesla. Are cineva informații despre o posibilă locație?

dumbravaandrei

pe harta tesla acolo apare un supercharger...
Cea mai proasta locatie din Bucuresti, daca ma intrebi pe mine...

horyatm

Nu e vorba de superchager. Locația pentru supercharger nu e stabilită încă. E pusă intenționat într-un parc pentru a nu genera speculații. La fel e și în celelalte locații din România, toate în parcuri.

Erau zvonuri că ar fi lângă reprezentanța Porsche.

https://www.romaniatv.net/tesla-vine-in-romania-in-2021-e-oficial-va-avea-service-in-pipera-si-showroom-la-mall-baneasa_519430.html

De altfel, cineva pe forumul STPT spune:

QuoteTotodată luna trecută a fost confirmată oficial deschiderea primului showroom din țară în Pipera lângă pasaj, vis-a-vis de târgul de mașini.

Duta C

Am fost azi pina-n Fierbinti....aici dinspre Moara Vlasiei spre Gradistea...Porr era la treaba.Au terminat de asfaltat si-i fff bun asfaltul iar acum lucrau la rigole! (GPS)


(GPS)


Moara Vlasiei - trotuare+pista de biciclete rosie  (GPS)


Noua statie de autobuz (GPS)


Sfarsit de traseu .In departare este pasajil peste A3! (GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Hef

Stie oare cineva la ce se lucreaza pe strada Popasului, Voluntari, langa A3, pe breteaua nord, pe partea opusa de Lidl?

Pentru intrarea si iesirea din santier se foloseste breteaua A3 si nu Popasului.
Astfel, breteaua ce intra in A3 este plina de noroi, noroi dus pe roti pana in A3.


Cristi N

Trimite sesizare cu 1-2 poze la dispecerat@andnet.ro, eu am primit raspuns in 7 zile de la brigada autostrazi dupa ce le-am dat mail pe adresa asta.

TibiV

Imagini aeriene inedite de la DASH CAMERA RO: Comuna Berceni (Ilfov) 25.09.2022

Mama proștilor este mereu gravidă... :)