Author Topic: Autostrada A1 Bucuresti-Nadlac  (Read 9256348 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

gruiarew

• Officer
Re: Autostrada A1 Bucuresti-Nadlac
« Reply #36525 on: October 18, 2017, 09:53:19 PM »
Scuze că insist... au înlocuit dalele pe sensul spre Făget / Lugoj? Acum o săptămână erau doar partea spre Deva înlocuite dar puse ca din avion (erau nişte hârtoape înainte şi după trecere de toată frumuseţea).

https://youtu.be/2CnGW2xnuzI?t=20m23s

Quest

• Hero
  • *
« Reply #36526 on: October 18, 2017, 10:54:00 PM »
Gruia mai ramine valabil ca mergi acasa pe 21.10 ?
Daca da, o sa te rugam ptr poze si de la trecerea cu cf la Ohaba (ar fi frumos sa modernizeze trecerea la standardul celei de la Margina), cit si de la Holdea. Udar zice ca deja suprabetoneaza pasajul.
Common sense will get you far !

udar

• Knight
  • Hero
  • *
« Reply #36527 on: October 18, 2017, 11:15:20 PM »
Sincer nu am simtit ceva imbunatatire la Ohaba tot incet se trece in ambele sensuri si te tremura tot ....
La Marginea este mult mai ok dar acolo da semne de oboseala a inceput sa se cam taseze si faci putin hop hop cum spune juniorul meu
 cand m-am apropiat de pasaj Holdea era unul cu faza lunga si nu schimba pe scurta la semnalele mele.......surpriza era de la generatorul turn care era indreptat cam spre DN si pasaj unde era pompa de beton cu bratul ridicat in actiune .

Trimis de pe al meu SM-A300F folosind Tapatalk

luchiano

• Youngster
  • *
« Reply #36528 on: October 18, 2017, 11:22:18 PM »
Scuze că insist... au înlocuit dalele pe sensul spre Făget / Lugoj? Acum o săptămână erau doar partea spre Deva înlocuite dar puse ca din avion (erau nişte hârtoape înainte şi după trecere de toată frumuseţea).

https://youtu.be/2CnGW2xnuzI?t=20m23s
Da, au inlocuit dalele. Nu se simte nicio diferenta ptr ca in continuare intre dale si asfalt exista un mic sanț(denivelare) care te obliga sa mergi incet.Astazi in jur de 6-6 jumate am traversat zona, la Holdea se circula alternativ (la manseta). ;)