[B] Bucharest One

Started by Ionut, January 04, 2014, 07:39:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut


anacronox

si de la mine 3 poze facute la distanta de o saptamana
primele doua sunt de pe 14 Februarie:





ultima e facuta ieri, 22 Februarie


Ionut


anacronox

din ce am numarat ar fi etajul 6 acum. oricum se misca mult mai incet decat skytower unde aveam approx un etaj pe saptamana

dr4qul4

cateva poze cu santierul:



Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

anacronox

Avem cladding. Eu nu am putut sa vin cu pza saptamanala de la inter din cauza cetii

dr4qul4

lasa ca de acum fac eu poza de la mama din balcon; incepe sa se vada de blocul de 4 etaje care blocheaza "privelistea"  :lol:

PS. nu-mi vine sa cred ce s-a ales de cartierul "Ansamblul Aviatiei". Cand eram mic din balconul de pe nord vedeam casa presei si parcul si lacul herastrau... acum vad vile-in-vile-printre-vile, din balconul de pe sud, vedeam putin din parcul floreasca, acum vad cateva turnuri, din care unul e cel mai inalt din tara..... si cateva blocuri cu pomi pe terasa.

Si cand ma gandesc ca acum 20-25 de ani erau numai blocuri de 4 etaje si case fara etaj, si mi se pareau imense acele blocuri lasate in ruina, incepute la pasajul baneasa.

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

anacronox

doua de la mine de pe 7 Martie

[/URL]


dr4qul4

inca putin si depaseste cladirea oracle


Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

anacronox

doua de astazi, 3.04.2015




dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Goldmund

Au ajuns la nivelul 14(daca nu a fost depasit intre timp). Arhitectura turnului e faina, iar zona s-a schimbat colosal in ultimii 10 ani.

Mersi pentru pozele voastre!

MRS

Au mai crescut un pic!  :D


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

anacronox

o poza cu Bucharest One din ala perspectiva. Scuze de calitate, e facuta doar cu un xperia Z2.

promit sa revin cu o poza facuta cu camera mare.