To SMF or not to SMF...

Started by sebba, December 30, 2013, 08:03:26 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut


pasadia

nope. Am verificat peste tot. Adresa de gmail, nu de yahoo, deci nu e nici asta explicatia.

Dragos Sebastian

Quote from: dr4qul4 on August 19, 2016, 10:38:15 PM

Access denied. Your IP address [162.158.xxx.xxx] is blacklisted. If you feel this is in error please contact your hosting providers abuse department

Si eu am avut aceeasi problema in aceea zi , doar ca eu am Rds.

ashbird

nici mie nu mi-a trimis mailul cu reset de password.. trebuie Ionut sau alt admin sa reseteze manual parolele.
Fie sa renasca numai cel ce har/Are de-a renaste, curatit prin jar,
Din cenusa-i proprie si din propriu-i scrum,/Astazi ca si maine, pururi sï acum!

Ionut

Cand vi se mai intampla, dati-mi un mesaj privat (sau email, daca n-aveti rabdare la contact@peundemerg.ro) cu IP-ul blocat.
:cheers:

panzer

Nu stiu daca s-a mai pus intrebarea sau nu: de ce pozele lui Roklee nu se vad cu Firefox ci doar cu IE? Celelalte poze se vad just fine. E vreo setare a browser-ului?

Merci.

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

panzer

Nu mai vreau inca un browser. Mai ales Chrome care mi-a mancat sufletu cu compatibilitatea lui partiala cu html5.

Sent from my SM-G901F using Tapatalk


yetiman

Eu le vad fara probleme din Firefox.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

panzer

O fi firewall-ul de pe laptop-ul de la munca atunci. Dar la el chiar nu am access. O sa incerc cu alt computer.

yetiman

@panzer: de ce nu spui asa...  :D
E clar.
La munca si eu sunt blocat pe Imgur (si nu numai).
Tine de politica firmei care blocheaza anumite site-uri.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

raduac

Salut,

Am observat că a dispărut dintre tab-urile de sus ( din dreapta lui "Home") cel cu "Members". Se poate remedia acest lucru?

Ionut

Membrii obisnuiti nu mai au acces la lista de membri. De aceea a disparut - nu ai acces.

raduac

Poți să îmi spui te rog de ce considerați că membrii obișnuiți nu mai trebuie să aibă acces?

Ionut

Este mai greu pentru cei care vor sa abuzeze sa faca asta (adica sa abuzeze). De exemplu, ca sa dai mesaj privat trebuie sa ai cel putin 100 de mesaje pe forum. Adica sa fii user cu vechime si contributii. Trebuie sa-i multumiti pentru masurile astea ultimului destept care a incercat sa isi bata joc de munca noastra timp de doua zile, pe 27 si 28 august.