Vitrina cu drumuri nationale

Started by Ionut, December 28, 2013, 11:11:51 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Dragi prieteni, as vrea sa punem pe acest thread CELE MAI BUNE FOTOGRAFII cu drumurile nationale (DN) din Romania. Trebuie sa fie intr-adevar fotografii reusite si foarte reusite. Va rog sa punem EXCLUSIV fotografii care indeplinesc aceste conditii:

1. dimensiune cel putin 1024x768 pixeli
2. focalizata corect, imagine clara, lumina cel putin decenta
3. realizata cu aparat foto dedicat, camera compacta buna, bridge, mirrorless, DSL-R (exclus poze cu telefonul!)

De asemenea, la fiecare fotografie sau set de fotografii, va rog sa scrieti si o scurta descriere: unde este facuta fotografia, data, impresii personale (eventual). Ideea este ca fiecare fotografie sau fiecare set de fotografii sa aiba o descriere care sa arate informatii relevante.

CALITATE, nu cantitate! Nu trebuie sa umplem threadul de fotografii. Dimpotriva, punem doar fotografii de vitrina.
Ideea este sa punem DOAR acele fotografii FOARTE frumoase, foarte reusite cu drumurile nationale din tara (DN).
Daca fotografia nu este a voastra, neaparat puneti si sursa!

PS: fotografiile care nu indeplinesc conditiile VOR FI STERSE fara alte comentarii. De asemenea, acest thread este DOAR pentru fotografii, discutiile inutile VOR FI STERSE fara alte comentarii. NU scrieti 1000 de "multumesc" celui care posteaza, un "like" este suficient! Multumesc! Keep it clean!

Harry

#1
E87+A4


bogdymol

DN69 Arad - Timisoara. Pacat ca autobusul din fata a obstructionat putin peisajul:

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Harry


bogdymol

Drumul National 1, la iesirea din Sibiu spre Bucuresti/Brasov:


sursa
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

davyl

Efectiv, magnifica. Mutumim bogdy! Eu am pus-o ca wallpaper, merita! :)

JohannDB

#6
        DN56 ajuns la podul Calafat - Vidin ........, văzut de pe pasajul de lângă Lidl Calafat



Powered by API/PUM imgur uploader

JohannDB

    Începutul DN56 de la Dunăre, primul kilometru până la PTF Calafat



Powered by API/PUM imgur uploader

pallzoltan

Desi nu-i drum national, 107R la iesirea din Faget (jud. Cluj) merita un loc in vitrina .)

21.11.2020
https://www.google.com/maps?q=loc:46.7116778,23.5705917




Powered by API/PUM imgur uploader