Vitrina cu autostrazi romanesti

Started by Ionut, December 28, 2013, 11:07:26 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Dragi prieteni, as vrea sa punem pe acest thread CELE MAI BUNE FOTOGRAFII cu autostrazile din Romania. Trebuie sa fie intr-adevar fotografii reusite si foarte reusite. Va rog sa punem EXCLUSIV fotografii care indeplinesc aceste conditii:

1. dimensiune cel putin 1024x768 pixeli
2. focalizata corect, imagine clara, lumina cel putin decenta
3. realizata cu aparat foto dedicat, camera compacta buna, bridge, mirrorless, DSL-R (exclus poze cu telefonul!)

De asemenea, la fiecare fotografie sau set de fotografii, va rog sa scrieti si o scurta descriere: unde este facuta fotografia, data, impresii personale (eventual). Ideea este ca fiecare fotografie sau fiecare set de fotografii sa aiba o descriere care sa arate informatii relevante.

CALITATE, nu cantitate! Nu trebuie sa umplem threadul de fotografii. Dimpotriva, punem doar fotografii de vitrina.
Ideea este sa punem DOAR acele fotografii FOARTE frumoase, foarte reusite cu autostrazi.
Daca fotografia nu este a voastra, neaparat puneti si sursa!

PS: fotografiile care nu indeplinesc conditiile VOR FI STERSE fara alte comentarii. De asemenea, acest thread este DOAR pentru fotografii, discutiile inutile VOR FI STERSE fara alte comentarii. NU scrieti 1000 de "multumesc" celui care posteaza, un "like" este suficient! Multumesc! Keep it clean!

Ionut

Pun eu o prima selectie de pe A2. Sunt de la inceput de iunie 2013.











Cam asa trebuie sa fie selectiile. Avem multe fotografii reusite, haideti sa le punem aici pe CELE mai reusite.

Harry


dorum

#3
Viaductul Sacel in constructie, iunie 2013:




Prima dovada plauzibila despre A6, surprinsa de pe pasajul DJ Costei - Balint, vara 2013




Sanovita, din pacate km0, vara 2013




Pasaj CF peste A6


Ionut

O sesiune de motorway spotting pe A3 Bucuresti-Ploiesti din aprilie 2013. Toate pozele aici. O selectie cu fotografiile cele mai reusite...





KLM on final approach included.













bogdymol

Autostrada A1 Arad-Timișoara, imediat după deschidere:











Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

Tot A1 Arad - Timisoara, vazuta de pe 2 pasaje peste autostada:












Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

Poze mai vechi de pe Autostrada A1, Centura Arad:









Bonus: poza de la inceputul anului 2012, cand Centura Arad era doar half-profile

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

Autostrada A1, Centura Arad, noaptea:











Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

#9
Pe vremuri nu aveam atatia fotografi pe santiere, asa ca orice poza era foarte apreciata. Daca tin eu bine minte, aceasta a fost prima poza cu parapetii de protectie de pe A1 Arad - Timisoara:



Si asfaltul + linia continua rezonatoare de pe Centura Arad:

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Harry

A2 trecand pe sub podurile de CF din zona Cernvoda




radutm

A1 nod Izvin 24 ianuarie 2013:


A1 nod Giarmata, 28 aprilie 2013:


A1 nod Ortisoara, 16 mai 2013:

cont inchis

bogdymol

Constructia podului peste Mures de pe A1, Centura Arad:



Tot colajul foto din timpul constructiei podului il puteti gasi aici.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

radutm

cont inchis

iuli

Nod și CIC Orțișoara - A1 Arad - Timișoara



-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog