[CT] Constanta istorica

Started by Harry, December 18, 2013, 01:59:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Harry


Harry


Harry


Harry


Harry

aproape gata

foto: Radu Cornescu



stefan

Nu stiu ce inseamna la tine "aproape gata", dar eu m.am plimbat astazi (21 apr) pe acolo si nu e pavat decat max. 30% din lungimea falezei. Poza ta e doar cu niste felinare, gropile sunt inca acolo. Oricum, mersi pt efortul tau de a ne tine la curent.
Using Tapatalk

Harry

lucrarea e finalizata in proprotie de 70%. Au mai ramas finisaje la soclul statuii vopsit balustradele, finisaje la  borduri, la pergole si montat dotarile urbane. Ultima esecutata va fi portiunea efectiva de promenada Cazino - Amiralitate care are ca termen de executie maxim 7 zile. Asa ca pana de 10 mai e posibil sa avem o surpriza placuta.

stefan

Acum am inteles..In orice caz au facut o treaba fff frumoasa..m.am plimbat cu drag pe acolo...asteptam atunci sa si paveze
Using Tapatalk

Harry


Harry


Harry


Harry

Pe bulevardul Ferdinand la numărul 16 se află o frumoasă vilă interbelică în stil neoclasic. Vila desfăşurată pe subsol, parter şi etaj este singura din oraş care are o seră pe acoperiş.
În perioada următoare proprietarul urmează să o restaureze, ea fiind pe lista monumentelor istorice, să îi mai adauge un etaj şi să îi schimbe destinaţia în spaţiu comercial - posibil restaurant.

foto: cosinus








Harry


Harry









Un lucru care mie mi-a placut foarte mult. Vechile capace de canalizare din perioada interbelica au fost pastrate.




Harry