[CT] Promenada Mamaia si Mamaia Nord

Started by Harry, December 18, 2013, 01:26:39 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Harry

Quote from: Ionut on April 02, 2014, 07:41:54 PM
Pacat ca nu sunt din granit pavelele... dar tot e bine, nu sunt tocmai din acelea de duzina. Arata chiar decent. Multumim pentru update-urile de azi. Creste Romania, bravo! Na ca m-am entuziasmat.

Sunt dale 100% granit. Au aspectul ala mai poros pentru ca sunt tratate antiderapant.

-----------
Mai am cateva poze si am terminat pe ziua de azi :)))














Harry


Harry



Harry

Acum 2 sau 3 ani a luat foc mansarda. Au intervenit pompierii. Focul si apa au produs pagube majore. Proprietarii au inceput sa reabiliteze hotelul si l-au izolat cu polistiren. Atunci a intervenit directia de cultura. Si i-a obligat sa dea polistirenul de pe cladire.
Apoi s-a ajuns la o intelegere. Li s-a permis sa modifice interiorul dupa cum doresc cu conditia sa restaureze fatadele asa cum erau initial. In prezent se lcureaza la interior. E o lucrare ampla abia in 2015 va fi redeschis.

ciprebbe

Ms de poze Harry, va ca se munceste in ritm alert acolo.
Big like!
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Harry

Conform primarului Radu Mazare la data de 1 mai promenada si piatetele vor fi la stadiul de fundatii de beton.

foto: Alexandru G Stratan














Harry


Harry


Harry


Harry


Harry


Harry


Harry


Harry

la 1 mai totul va fi betonat si deja s-au montat primii stalpi de iluminat

proiectul este unu complex si destul de dificil. in primul rand substratul e din nisip, apoi pentru prima data s-a introdus retea de canalizare si puncte de racord utilitati pentru plaja. de asemenea dispar si cablurile, toate fiind deja in subteran.