[B] Pasajul Andronache

Started by Ionut, March 11, 2019, 07:03:32 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Discutii despre proiectul pasajului Andronache (peste calea ferata).

voicul

Chiar e nevoie (sunt bani) de pasaj la Andronache, dar in Pipera nu SI mai ales mai tragem de mata de coada 2 ani si POATE il terminam pe cel de la Ciurel?

Hef

Din informatiile mele la acest pasaj exista un blocaj la nivelul arhitectului primariei Voluntari. Nu vor sa aprobe rampa dinspre Voluntari. Am inteles ca problema vine de la un oarecare interes legat de benzinaria de langa bariera.
Arhitectul de la primaria Voluntari are o problema cu pasajele in general. Dupa cum puteti vedea si pasajul de la Tunari si de la Stefanesti si de la Porshe sunt strambe. Nu sunt in lini dreapta.
Iar A3 urca cu 6 benzi peste o strada cu 2. Logic era invers, nu?

cavver

Nesimtit rau arhitectul din 2002 ca nu s-a gandit la pasajul din 2010......
Serios acum , pasajul de la Porsche Pipera arata asa pentru ca inaintea pasajului a fost construita cladirea Porsche.
Includ prima imagine disponibila pe google earth din 2002 si o imagine din 2018.


AndreiB

Problema acolo nu e pasajul curb ci faptul ca s-a pastrat trecerea la nivel sub pasaj, din inabilitatea Voluntariului de a organiza drumuri colectoare adecvate. Singura solutie reala pe termen lung, imho, este incorporarea tuturor administratilor locale intra-CB in Bucuresti, cu organizarea de sectoare noi.

Cristi N

Pentru Andronache cred ca ar fi mai potrivit un pasaj rutier subteran dar asta va insemna deranj pentru CF si cel mai probabil un pret mai mare. Daca e sa plusez, as alege aceiasi varianta si la Petricani.