Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 22 Guests are viewing this topic.

bridge

#25950
Quote from: alecu26 on December 17, 2015, 01:50:49 PM

Oricum credema, si aici stiu ce spun, -TECNIC nu va avea o viata usoara in acest proiect.

Nici la tunelul Meses!Probabil ca va avea aceeasi soarta.

alecu26

ca sa nu exageram cu oftopicul, am creat un topic cu discutii juridice.
Drumurile noastre POATE;

Stefan01

#25952
Am auzit ca sunt noi probleme pentru Impregilo. Se vehiculeaza ideea unor infiltratii de apa pe lotul care il construiesc, intre Deva si Lugoj. Poate cineva sa confirme sau sa infirme aceasta stire ? Imi cer scuze daca s-a mai discutat.

rocklee


stangabriel

Pe unde ai calcat tu   :lol:  le-ai stricat la oameni autostrada.

Asta cu apa nu o auzisem. Care e sursa? La ce terasament  este, nu e exclus.

adiarc

Pai n-ați văzut pozele lui Rocklee ?

Daca n-ai rigole,e normal ca apa se infiltrează si terasamentul mustește de apa......se adauga îngheț-dezgheț si avem rețeta dezastrului....autor Salini-Impregilo sub atenta lipsa de supraveghere a CNADNR
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Stefan01

Quote from: rocklee on December 17, 2015, 08:12:33 PM
unde pe lotul 2 ?????
Nu am mai stat de o perioada buna la TV si am inceput sa butonez la canale. M-am oprit din butonat pe Antena3 cand am vazut ca scriau si vorbeau despre lotul mai sus amintit. Din cate imi aduc aminte nu au facut referire la o portiune anume. Tocmai de aceea va intrebam. Sunt curios daca au dreptate in ceea ce afirma si daca da, une anume sunt problemele.

TibiV

Pe OS3 se va mai demola o portiune... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

stangabriel

Ce, cum , unde? Era de asteptat. Portiunea Apoldu Aciliu?

Germany

Avem o datä concretä +/- 1 zi pentru TM-Lugoj ?

Parcä mai erau de fäcut marcajele pe 30 km ... Dar alea se pot realiza la minim 4 ° C

Baftalo

horatiu.cosma


alecu26

Asta a lui TibiV e breaking new.  Mă mănâncă degetele sa intreb de unde știi. 
Drumurile noastre POATE;

stangabriel

Deci chiar asa de mult s-a surpat treaba? Acopera garantia?

Quest

Quote from: Germany on December 17, 2015, 09:32:59 PM
Avem o datä concretä +/- 1 zi pentru TM-Lugoj ?
Parcä mai erau de fäcut marcajele pe 30 km ... Dar alea se pot realiza la minim 4 ° C

Pe calea de rulaj a intregului lot totul e gata (adica si marcajele), dar am impresia ca asemenea lucrari precum cea din poza intirzie darea sa in trafic, ptr ca utilajele desi au ca obiect de lucru jgheaburi din afara A, trebuie totusi sa stea pe carosabil. Plus ca nu poti duce prin hirtoape nici cifa cu beton.
TL2 s-ar putea sa fie dat in trafic in aceeasi data din an ca la inaugurarea LD1 din 2013, adica 23.12.


Common sense will get you far !

Germany

Mulțumesc Quest :)
Chiar pe 23 (după job) plecăm spre România :D