News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 21 Guests are viewing this topic.

rocklee

am ajuns pe santierul lotului 3 ..pe la ora 16 dupa masa si am intrat pe drumul tehnologic pe la gurasada si am mers citiva km printere camioane si alte utilaje ....pina aproape de podul  peste mures ..am parcat masina in ..boscheti si mam propiat perpedes de obiectiv.... 8)...cu ochi pe paznici si  caini... si cu telefonul pregatit sa iau in obiectiv lucruri cat mai interesante ... :D



rocklee

aici in stinga imagini ... am parcat masina si am plecat pe jos



am tranversat santierul amtrecut podul tehnologic si am urcat sus pe trasament parte inspre dobra ...si o surpriza frumoasa se turna al doilea strat de asfalt ...citevaimagini cu trasmentul si asfaltul dincolo de pod












rocklee

ne apropiemde pod ...imaginile sunt facute dinspre dobra spre ilia ...imaginile vorbesc de la sine ...lucrarea era destul de avansata nimeni nu statea si era mobilizare totala ...se lucra la  terasament la structuri la grinzi se cofra se suda ...era un furnicar si un dute vino ...se sapa pentru ultimi piloni ....dar era si seful cel mare in santier.....sa lut de mine ca nu am  casaca si vesta .... :D












rocklee

grinzile asteapta cuminti  :)..sa fie puse la locul lor









rocklee

#24394






rocklee

#24395
imagini facute dupa ce am coborat jos de pe terasament si am tranversat inpoi santierul ...pun mai multe imagini din mai multe unghiuri .....





de supt pod








aici am iesit de supt structura podului ...



grinzi metalice ...



rocklee

alte imagini din santier ... :o





aici se sapa  in jurul pilotilor forati ...


un pilon terminat

Europiu

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rocklee !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozele alea de sub pod, facute in liniste si cu un aparat meserias ar fi putut fi trimise la o expozitie de "arta industriala" sau asa ceva. Super-job!
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

rocklee

imagini de pe malul dinspre ilia ...
















rocklee


rocklee

ne despartim de podul de peste mures ..mergem sa luam masina si sa ne deplasam la nodul ilia A1 cu DN7 pe drum mai facem citeva poze cu terasamentul si citeva podete ..











RaduL@Bv

Ce ne-am face fara oameni ca @rocklee??🍺

rocklee

#24402













rocklee

imagini cu zona unde se  forau piloti forati pentru pasajul peste calea ferata simeria  arad ... :)
imagini dinspre dobra 













trecem dincolo de calea ferata..





pe partea dinspre ilia  sepregatea terenul pentru piloti forati











rocklee

dimcolo de dn7 se lucra la o bretea si la un sens giratoriu ...se turna balast  stabilizant















[imghttps://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/12079469_749966731799454_8866820885212169706_n.jpg?oh=fd2f4984ecdad68ffd02a38803ec3c5a&oe=569BD17E]http://[/img]




o alta bretea din nodul ilia



in departare umb asfalta la capatul lotului