Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 15 Guests are viewing this topic.

Ionut

Super tare!!! Nu stiam ca te-ai intors, asta da surpriza. :cheers:

djsmeu

Salutare tuturor!!!!ma bucur ca sunt oameni interesati de stadiul autostrazilor si fac poze , filmuletze....lucru care ar trebuie sa il faca MT....(rusine sa le fie)!!!
Asa ca nu imi ramane decat sa va felicit! si astept cu nerabdare alte poze si filmuletze noi!!!!     

Eurocopter

Quote from: Ionut on September 01, 2012, 11:37:16 AM
Super tare!!! Nu stiam ca te-ai intors, asta da surpriza. :cheers:

Asta a fost si intentia, sa va iau prin surprindere.  :)

hentz


djsmeu

eurocopter...cand urmeaza sa filmezi DEVA-ORASTIE????

BoGDaN

#3170
Eurocopter mersi mult.
Cred ca vom vedea autostrada in 2014 inaugurata. La noi totul merge incet.
Sunt curios ce scuze au pentru intarzieri......

Eurocopter

Quote from: BoGDaN on September 01, 2012, 03:34:51 PM
Eurocopter mersi mult.
Cred ca vom vedea autostrada in 2014 inaugurata. La noi totul merge incet.
Sunt curios ce scuze au pentru intarzieri......

Nu stiu de ce vi se pare ca lucrarile sunt intarziate. Mie mi s-a parut ca stau foarte iar mobilizarea era incredibila.

bogdymol

:cheers: Eurocopter

Se vede tot mai mult asfalt pe A1 :)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

BoGDaN

Quote from: Eurocopter on September 01, 2012, 05:40:10 PM
Quote from: BoGDaN on September 01, 2012, 03:34:51 PM
Eurocopter mersi mult.
Cred ca vom vedea autostrada in 2014 inaugurata. La noi totul merge incet.
Sunt curios ce scuze au pentru intarzieri......

Nu stiu de ce vi se pare ca lucrarile sunt intarziate. Mie mi s-a parut ca stau foarte iar mobilizarea era incredibila.


Mobilizarea este ok, dar pur si simplu nu cred ca pot termina in termen sau devansat cu 2-3 luni. Suntem la inceputul lui Septembrie. Nu stim cum va fi iarna, aduceti-va aminte de A1 Timis-Arad. Probabil anul viitor in August-Septembrie sa fiu mai optimist. Asta daca se vrea autotrada full profile si complet utilata. Nu as vrea sa fiu negativistul de serviciu, dar exista antecedente. Cel putin asa mi se pare mie.

nenea_hartia

@Eurocopter: mulţumesc foarte mult! :cheers:

Sunt curios dacă Astaldi+Electrica reuşesc să reloce până la deschiderea traficului stâlpii de la min. 01.02-01.26, 01.53-01.57, 04.07-04.10. :lol: Văd situaţii similare şi pe alte loturi.
Dacă mă uit bine, la min. 04.06 trebuie demolată o casă. Şi alţii (Impregilo, Straco) au construcţii pe traseu. Iar la Strabag, la Şibot (min. 22.41), pare că încă nu s-a terminat cu arheologia. La fel la min. 24.09. Între min. 25.07-25.11 se vede că o conductă a Transgaz blochează şantierul şi că sunt pregătiţi să o mute; se observă ţeava nouă, galbenă.
E impresionant ce au făcut Impregilo la Aciliu în doar câteva luni, dar restul podurilor şi pasajelor peste autostradă sunt cam în urmă.
Totuşi, cea mai mare curiozitate a mea e de ce Astaldi nu se apucă de dealul de la min. 02.46-03.03. La dealul acela practic nu s-a mai lucrat de la începutul proiectului, iar acolo trebuie excavări şi umpluturi masive. De câte ori treceam pe acolo mă întrebam ce naiba se întâmplă.
Oricum, mobilizarea (inclusiv la Straco) e de bun augur.

stangabriel

Pe Lotul 1 Lugoj Deva se lucreaza intens,se cauta basculante,cine are basculante in zona,poate sa intrebe daca mai au nevoie sa inchirieze.

Am fost zilele acestea la Balint,si ma intorc saptamana viitoare acolo,voi face si poze. Lucreaza non stop,am fost in toate perioadele zilei,si am vb cu oamenii de acolo, noaptea cara pamant. Ieri asfaltau in zona Balint si au adus prefabricate pentru podete,azi au inceput sa le monteze,iar pe drumul de legatura cu centura Lugoj puneau Derosol,daca nu gresesc denumirea.

La intoarcere am trecut pe la Dumbrava, lucrau si in acel capat.

iuli

Multumiri pentru informatii!  :cheers:
Se numeste Durosol  :-[
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

boer_escu


Bogo74

Gresit :DOROSOL C30 sau C50 produs de Holcim si se foloseste doar pentru pamanturi coezive.Adica la straturile de sub fundatia drumului.

lautaxi