Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 16 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

Am "bifat" si eu azi, A1 + A11, de la Remetea pana la iesirea de pe A11.
In paranteza fiind spus, am plecat din Timisoara sud, dar nu m-am dus la nod Giarmata, pentru ca am vrut sa "savurez" tot A1 banatean.
Deci, nu m-i s-a parut asa rau cum este descrisa. Nodul A1 - A11, este facil semnalizat.
Calatoria a continuat pe centura Arad apoi spre Oradea si incele din urma spre Zalau. Dar despre DN-ul in topic-ul dedicat.

mns

@alecu26: sunt si eu curios. CIC nu pare a fi gata, telefoanele de urgenta nu sunt montate iar banda 1, parca in special pe sensul Tm-Arad, avea niste gropi care peste nu mult timp vor fi destul de periculoase, ca sa nu mai vorbim de modul in care au asfaltat anumite gropi, de zici ca sunt nivelate cu slapii.

Quest

Quote from: Ionut on August 24, 2015, 08:23:03 PM
Este foarte incalcita treaba pe Izvin-Sanovita... intre Tirrena Scavi si CNADNR sunt discutii. Atat va putem spune deocamdata... sunt sanse totusi pentru a deschide anul asta, insa momentan nimic nu e sigur. Mai aveti un pic rabdare.

Daca e incilcita inseamna ca ambele parti au dreptate. Cu cit e mai incilcita treaba, cu atit inseamna ca adevarul e undeva mai la mijoc. Am remarcat ca si Eurocopter ne pregatea zilele trecute ptr niste vesti, sper pozitive.

Quote from: euromau on June 21, 2015, 05:47:29 PM
TS a asfaltat stratul de uzura de pe celalalt tronson pe care la terminat anul trecut cu 2 finisoare la fel mergand in paralel la departare de 3-4m unu de celalalt .....cate 6 m latime un  finisor.Rostu se face la cald astfel incat nu se observa......In plus planeitatea e mai buna si se poate controla mai usor cu latime mai mica decat sa mergi cu 12 m odata.....Au facut aprox 1,5-1,8 km pe zi pentru ca lucrau in 2 shimburi......de dimineata de la 5-6 pana seara la 10-11.....Am participat si eu activ atunci si stiu ce vorbesc.....

Euromau deci daca lucrurile se clarifica, in 30 zile TS ar putea asterne stratul de uzura ? (25 km x2) : 1,7 km/zi = 29 zile ?
Common sense will get you far !

TraianBV.

De pe A1 Nadlac-Arad , de unde pot lua vignieta de Ungaria si Austria?

infraAdi_ro

Daca TS vrea, poate termina stratul de uzura într-o luna.....pe sanovita-traian vuia turnau aprox 1,5-1,8km pe zi pe o banda, latime 12m....statiile de asfalt au capacitatea,utilaje au,oameni calificati si cu experienta au....deci nimic nu-i poate impiedica decât CNADNR.....o sa mai vb cu prietenii mei sa vad ce au de gând....
Romania are un viitor doar daca are prezent!

trifuhoria

Salut,
chiar daca poza e de vineri dupa masa, sa opresti traficul cu o paleta rosie si verde, fara sa fi semnalizat inainte deloc, si sa asfaltezi pe ploaie, asta inseamna sa fi MAFIOT. Evident, lot 3, inainte de nodul de la Apoldu.

Mafiot inseamna si sa conduci un autoturism care scoate fum cat o raba, fara sa iti pese de mediul inconjurator.

Ionut

^ Poate discutam pe siguranta rutiera depre paletarii astia. De fapt paletarii n-au nicio vina, sefii lor sunt cretini. Dar discutam pe threadul de siguranta.

rocklee

ma duc pana la soimus si pana mai incolo  ....sa vedem co mai fi... :o  8) :o 8)

luc

Breaking news: sensul Sebes - Sibiu s-a inchis dupa nodul Apold si pana la viaduct; circulatia se face pe o singura banda pe sensul opus. Revin si cu poze...

luc

Si pozele, dupa orele 16:30 :





Restrictie la 60 km/h:


Locul de deviere:



Si politia supraveghea traficul:


myid

pe ce distanta e devierea de trafic ( in km ) ?

PS : maine vin de la Nadlac la Brasov, daca nu trec ca fulgerul, poate opresc pe undeva si fac ceva poze


Danny550394

Devierea are cam 7 km fara posibiltate de oprire. Poze poti sa faci eventual din mers.

myid


Zimox

Ca tot au deviat traficul si pot lucra in liniste (ceea ce trebuia facut de la inceput) de ce nu dezgroapa tot necazu care se afla pe acea portiunea si stim o treaba, aceea ca e bine facuta la urma, dar mai exact ce vor face acolo stie careva ?
!

rocklee

ma venit acum o ora de pe lotul 3 si 4 lugoj deva ...si am tolba plina .... :D...pote le pun numai maine ca acu sunt obosit ....  O:-):zen: :zen: