Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 13 Guests are viewing this topic.

radutm

cont inchis

radutm

#22651
Acelasi lot, de aceasta data in sens opus, dinspre Pecica spre Arad:
Partea a treia:
















cont inchis

Marius

Quote from: AUT_XY on July 11, 2015, 11:54:57 PM
I am angry, why Google Maps has not still updated the Road-Map for the Highway part from Mako until Arad.

Does somebody has informations why it isnt still done?

No clue, but Waze has been updated.
https://www.waze.com/livemap

Google Maps needs generally some time for updates.

radutm

#22653
Partea a IV-a:






Dedicatie pentru bogdymol:







cont inchis

rocklee

iuli ,,,dupa tine cam la ce stadiu sunt cei de pe lotul 2 ...au sansa sa dea drumul la iarna de la marginea ...

iuli

Sanse au... problema e sa se si vrea. Drumul e lung pana in iarna, se pot intampla multe.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog


bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Quest

Iuli multumim ptr reportajul de pe LG-DV L2 (sector A-D Dumbrava - Margina) !
Da, drumul e inca lung...


Viaductul asta cred ca este cel de la km 39+500 - 39+605 (viaduct peste paraul Vadana), la min 2:44 in filmarea lui Eurocopter din 21.05
https://www.youtube.com/watch?v=73eCemVOeJ8

Dupa Pasti cind am trecut eu pe acolo viaductul era la stadiu de mustati iesinde din fundatii :)


Daca zici ca va fi spectaculoasa lucrarea de punere a grinzilor, cu macara turn pe pozitie fixa, ar trebui sa ne organizam cumva sa pozam fazele de asezare a grinzilor. O drona ar fi perfecta.
Locatia este la ~300 m de DC113 cu A1 (iesirea din Batesti-Faget)
Poate n-ar fi rau sa vbm cu Salini sa ne anunte in ce zi / zile e lucrarea de asezare, cred ca si lor le-ar conveni un pic de promovare a tehnologiilor pe care le folosesc. De spectaculozitatea pozelor aici pe forum (poate si in presa) nici nu mai vorbesc. Ar intretine promisiunea publica pe care Salini a facut-o, potrivit careia pina in iarna vor da in trafic acest tronson.

Relocarea LEA 220kV (Transelectrica)


Este @ min 02:05 in aceeasi filmare a lui Eurocopter @ km 41+800 stilpul se vede clar si in GMaps pe sat view @ 45.851917, 22.237991
Oricum va fi mult mai simplu decit ptr TS pe TM-LG L2 unde trebuie mutati 4 stilpi, ptr ca aici LEA vine la ~80 gr. fata de A1

asa incit stilpul va trebui doar transformat in 2 cu suprainaltare care vor flanca A1
(multumim Nenea_hartia ptr precizarea cu derogarea speciala ptr <60 gr, din fericire aici nu va fi cazul)

Pe Dumbrava-Margina, Salini mai are de relocat si 4x LEA 20kV (Enel), dar alea merg usor cu subtraversare.

Din ce ne-a informat NGC20 in timp, Salini a primit autorizatii numai pe sector A-D, asa incit pe sector E (unde sint si tunelurile) nu putem avea pretentii. Sa traga tare pe Dumbrava - Margina ca sa-i dea drumul pina in iarna si e ok.

Quote from: AUT_XY on July 11, 2015, 11:54:57 PM
I am angry, why Google Maps has not still updated the Road-Map for the Highway part from Mako until Arad.

Does somebody has informations why it isnt still done?

AUT_XY because someone from Pakistan (abbusing of his auto-approve rights on editing) has placed on the map a peeing Android on Apple's logo. Read on the net.
Common sense will get you far !

TibiV

#22659
iuli, poza "de final" e cu coada de TIR-uri care intră în România ??!!...
Întreb despre pozele de la noul PTF...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Nelu63

Deschiderea PTF Nădlac 2 a fost cel mai important eveniment al zilei.
Superbe poze, băieți! Mulțumesc! Asa am fost si eu prezent la evenimet  prin intermediul vostru !

ionutz08

felicitari fotografilor  :gj: a very good job.    prima mea experienta cu vama nadlac era in 1993, era mic copil dar cele 8 ore din vama le tin minte si acum.ce diferenta. bravo baieti  :)

ionutz08

Quote from: AUT_XY on July 11, 2015, 11:54:57 PM
I am angry, why Google Maps has not still updated the Road-Map for the Highway part from Mako until Arad.

Does somebody has informations why it isnt still done?
there is a problem with the map editor because of a fraude.somebody said it will not be solved very soon.

stangabriel

#22663
Pana la urma au facut legatura intre parcarile de dinainte de Vama prin subtraversare.

@Iuli a pozat acolo. Parea indeajuns de inalt sa intre tiruri pe dedesubt?

neaguionutu

11.07.2015 Deschiderea PTF Nădlac 2 a fost cel mai important eveniment al zilei, si pentru Romania.
11.07.2015 o zi cu multe pagini in cartea de istorie PeUndeMerg.ro.
Felicitari tuturor pentru prezenta la inaugurare Sebba, Bogdymol, Marius_ar, Dorum, radutm,  iuli  !
Multumiri tuturor forumistilor pentru imagini si informatii !
Superbe poze si filmari, băieți!   Asa am fost si eu prezent la evenimet  prin intermediul vostru !