Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 28 Guests are viewing this topic.

Anonymous Rider

#22590
Cei de la Apple Maps au actualizat harta inaintea celor de la Google.


TibiV

Cine stie la ce km este nodul Margina pe L2 Lugoj-Deva ?
Nu reusesc sa gasesc, desi este sigur undeva pe forum...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

AUT_XY

Quote from: CristianSitov on July 11, 2015, 04:38:27 PM
Cei de la Apple Maps au actualizat harta inaintea celor de la Google.

http://i.imgur.com/kQ4hrpY.jpg

Correct, i also saw it even yesterday evening the the Apple-Maps have actuallated the road-maps concerning "Mako to Arad".

iuli

Legat de asfalt, destul de prost pe lot 2 și excelent pe partea ungară. Cam într -o oră poze făcute de mine, poate și un clip scurt.

Mai pe seară, dacă trece euforia, mai vin și alte poze interesante. Depinde de cât de mult vă doriți și cât de repede se liniștesc apele cu granița.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

TraianBV.

#22594
https://www.youtube.com/watch?v=IM8K_pK-Axs
by Adi Piclisan
AGERPRES:
Punctul de Trecere a Frontierei Nădlac II va funcționa în regim permanent pentru traficul internațional de persoane, precum și pentru traficul internațional de mărfuri. Prin PTF Nădlac II — Csanadpalota se interzice transportul de mărfuri care trebuie supuse controlului fitosanitar și veterinar, precum și transportul de mărfuri periculoase. De asemenea, precizăm că începând cu data de 15.07.2015, conform Acordului dintre România și Ungaria, P.T.F. Nădlac — Nagylak (vechiul punct de frontieră) rămâne deschis traficului internațional de persoane si de mărfuri cu tonaj mai mic de 7,5 tone, precum si traficului internațional de mărfuri periculoase fără limită de greutate, traficului internațional de plante și animale fără limită de greutate și pentru vehiculele lente"

epuru

Salutare si bine v-am gasit!
Urmaresc forumul de ceva timp, dar doar acum am decis sa imi fac cont.

Quote from: CristianSitov on July 11, 2015, 04:38:27 PM
Cei de la Apple Maps au actualizat harta inaintea celor de la Google.

La Google Maps nu mai functioneaza editorul de harti de cateva luni din cauza acestui incident: http://mashable.com/2015/05/11/google-map-maker-disable/
Este in lucru pentru o securizare mai buna, trebuia sa fie gata la jumatatea lui iunie, dar inca tot inchis este.
Deci probabil va mai dura ceva pana vedem noile tronsoane de autostrada din Romania si Ungaria pe Google Maps.

Multumim pentru poze si filmari!

mirceal


TraianBV.


sebba

Quote from: mishu77 on July 11, 2015, 04:20:37 PM
Au dat interviuri in intervenita de la ora 16. Care erai sebba? Cel cu ochelari ? Despre forum nu am auzit nimic sau mi-a scapat.

Da, port ochelari
M-au taiat cand am zis de forum?


Sailing away! S/Y Haimana

bogdymol

Colegii care au fost deja pe autostrada: pe A1 Nadlac - Pecica (sau Arad) mai e in vigoare limita temporara de 100 km/h, sau acum se poate circula cu 130?
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

sebba

Sailing away! S/Y Haimana

TraianBV.

#22601

mirceal

#22602
sebba la jurnalul de la ora 15 ai fost live cu intrarea in vama.

epuru


bogdymol

Constructorii:



Datele proiectului:





Un jurnalist aradean ne arata "incolo e Europa... pe autostrada :)"



O poza artistica:



pozele sunt de pe aradon.ro
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele