Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 30 Guests are viewing this topic.


Ionut

Va rog discutati despre timpii de parcurs in Parcare.

neaguionutu

#22442
Aseara butonam telecomanda si am surprins la Romania TV un reportaj despre deschiderea punctului de frontiera de pe autostrada A1 ,
lucru ce il stiam de aici de pe forum.
Au folosit poze si video aeriene de pe forum , dar au scris sursa : peundemerg.ro.
Urmariti video din reportaj !

Am vrut sa va scriu de aseara, dar am cautat si reportajul ca sa il postez .

ROMANIA TV Premieră pentru infrastructura României. Se deschide punctul de trecere a frontierei pe AUTOSTRADA NĂDLAC

Forumul PeUndeMerg.ro  este foarte faimos si este folosit de toata presa !
BRAVOOOOOOOOOO !!!!!
  :thumbsup: :thumbsup: :cheers: :cheers:


marcelbanu

A 1 lot IV UMB Ilia - Șoimuș, 06 iulie 2015 zona baraj termocentrala Mintia...

Zidul de sprijin în aval de baraj...





Pămîntul dislocat se transportă pe malul Mureșului...






Ședință de lucru...



Privire spre Bejan (Șoimuș)...



Au apărut din fundul pămîntului, piloții...





DJ 706 A stropit cu apă pentru diminuarea prafului...






Piloții din zona celor trei stîlpi de înaltă tensiune...



De încheiere...


Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

TibiV

Uau !...
Multumim ! 
:cheers: pentru efort - si pentru protectie impotiva caniculei... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rin tin tin

Quote from: Quest on July 05, 2015, 02:00:06 PM
Ar fi interesant de aflat daca Enel a terminat toate relocarile, spre exemplu una serioasa LEA 220 kV Mintia-Timisoara de la km 66+600 unde e si o parcare, etc.
Forza Tirrena Scavi !

LEA 20-0,4 (ENEL) sunt gata
LEA 220 (TRANSELECTRICA) inca nu a inceput.

Quest

^ Inteleg rin tin tin. Dar voi ati trecut de toate aprobarile ptr LEA 220 ?

Poti sa ne spui care e situatia altor relocari de utilitati, de ex conducte de gaze naturale ? si Sau e altceva de relocat ?
Common sense will get you far !


get

Quote
Surse dimpomatice au declarat pentru Hotnews.ro ca pana in acest moment este confirmata doar participarea vicepremierului Semjen Zsolt, iar din partea romana a fost comunicata pana la aceasta ora prezenta premierului interimar Gabriel Oprea.
Quote
Surse diplomatice au mai declarat pentru HotNews.ro ca partea maghiara nu stie pana in acest moment daca la evenimentul de sambata va participa si ministrul trasporturilor din Romania si daca acesta este Ioan Rus (ministru demisionar dar oficial inca in functie) sau ministrul desemnat dar nenumit Mihai Fifor. Reamintim ca Ioan Rus si-a delegat atributiile secretarului de stat Iulian Matache.
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-20282289-situatie-penibila-cateva-zile-inainte-inaugurarea-tronsonului-autostrada-care-leaga-romania-ungaria-merge-ponta-merge-oprea-cine-reprezinta-ministrul-transporturilor.htm

Carevasăzică inaugurarea va fi la nivel de vicepremieri.

Vlad94

Bună și bine v-am găsit,colegi.Urmăresc acest forum de foarte mult timp,dar nu am contribuit fotografic deloc până acum.Astfel că a trebuit să fac o excursie până în județul Hunedoara,am decis să pun primul set de fotografii cu traseul autostrăzii Lugoj-Deva în două albume
Primul album:
http://imgur.com/a/KJpgY#reNaWQf
Și o fotografie cu lucrări din zona Coșevița
http://imgur.com/FIMl8jF
P.S.Vă rog să scuzați calitatea slabă a fotografiilor

NGC

#22450
Nu tin minte sa mai fi vazut comunicate CNADNR cu poze la zi, asa ca cred ca e o premiera.

http://www.cnadnr.ro/docs/comunicate/Informare%20remediere%20fisuri%20pe%20Orastie%20-%20Sibiu%20Lot%203.pdf

QuoteÎn urma vizitei de lucru efectuate în data de 01.07.2015 [...] pe șantierul Autostrăzii Orăștie - Sibiu, lotul 3, zona Aciliu, constructorul, Salini Impregilo, s-a mobilizat și a început remedierea defectelor (fisurilor) apărute la sectorul de autostradă respective.

Dar oare de ce nu dau si niste estimari privind durata lucrarilor?

igorashu

Și mai ales în ce constă soluția tehnică.

TibiV

Ne-au umplut de poze! :D
Mai ales ca prima si ultima sunt aproape identice...

@Vlad94: Si al doilea album ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

citeva imagini din albumul lui vlad 94...
imagini de la traian vuia --marginea  si abucea dobra

rocklee

drum tehnologic lotul 2


lucrari inainte de marginea



nodul dobra