Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 36 Guests are viewing this topic.

istvan78

Quote from: TibiV on June 24, 2015, 03:03:34 PM
Cred ca este lotul cel mai dezamagitor ca ritm de lucru. Chiar nu aveau de facut mare lucru.
In mod normal, daca lucrau ca la carte, in noiembrie cel tarziu ar fi trebuit sa se circule... :(
Tine minte ca in Martie inca pasteau caprioarele pe tot lotul. De ce asta? E alta intrebare... Dar de atunci au avansat binisor. Nu se poate construi un sector de 15 Km (?) de autostrada de la zero in 8 luni cum sugerezi tu, chiar si fara structuri majore (si avem totusi viaductul si nodul de la Margina).

Ionut

Va las sa terminati discutia ca sa pun pozele de azi de pe Nadlac-Arad...

istvan78

TERMINAT!  Pot sa vina pozele! :D

laszlo.robert

In cazul accidentului de pe lotul in constructie asigurarile platesc sau nu este considerat inca drum public pina la deschiderea oficiala ? Aviz si colegilor care ne fac deosebita placere cu pozele de pe santiere dar se aventureaza pe drumuri aflate in constructii.

Ionut

Haideti sa vorbim despre accident pe topicul de siguranta circulatiei. O sa pun pozele de la sursa imediat.

Danny550394

Quote from: rocklee on June 24, 2015, 02:42:23 PM
danny ...ce cauti la soimus   :o...vezi ca acolo-i zona mea ..te rog ..numi lua ..painea.... :D
multumim de imagini ...pe lotul 3 cum se prezinta situatia  ???
:)
Din goană calului am observat ca UMB să mutat să foreze  și pe partea dinspre autostradă ( lucru pe care nu îl observasem luni dimineață).
Noroc cu înghesuială din sensul giratoriu ca am avut timp să scot aparatul de fotografiat.
Oricum spor la fotografiat. Sper să numai am treabă spre Timișoara până în august.

Ionut

Poze de azi de pe A1 Arad-Pecica-Nadlac, sursa secreta. Mai e foarte putin... Enjoy.

A11, intram pe A1...




Sa speram ca se rezolva cu balta de aici.


La nodul A1-A11 avem deja stalpii de iluminat.

Ionut

O zona unde lucrarile sunt finalizate.




La pasajul acesta mai trebuie puse cateva parapete.


Panou solar. Posibil sa alimenteze stalpii din preajma pasajului.

Ionut

Zona nodului Pecica. Arata bine! :cheers:





Ionut

Spatiul de servicii Pecica.


Dupa nod Pecica, avem si telefoane de urgenta.

Ionut

Nu va speriati ca re-asfalteaza. Constructorul a facut teste cu 5 mixturi asfaltice pentru stratul de uzura din care a selectat una. Aici se frizeaza stratul-test si se re-asfalteaza cu mixtura "castigatoare".





Ionut

Ne apropiem de zona de servicii si PTF.





Ionut

Parcarea imensa si zonele pentru controlul de frontiera.









Ionut


Ionut

In final, doar cateva cadre inspre tara/Pecica-Arad.

Stiu ca va place poza asta. :)




Iesirea spre Nadlac.


Gata, asta a fost tot. Mai este foarte putin de lucru... asteptam data oficiala.
Multumiri sursei!
:cheers: