Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 32 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche

Frumos...foarte frumos. Daca trag tare pana in decembrie finalizeaza santierul

iuli

Aici: https://youtu.be/CBRxMu3XIO0?t=2m16s ce vor sa faca? Nod? Intare pe autostrada perpendiculara?
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dorum

#22022
e vechiul acces pe santierul A1 langa Belint, la organizarea de santier :)
mai mult ca sigur mai este utilizat...
va fi distrus acest acces, s-a discutat mult de el...

cutter

Din ce văd eu, într-o lună dacă trag tare ar putea să deschidă pînă la nodul Topolovățu?

iuli

Quote from: dorum on June 15, 2015, 11:03:37 AM
e vechiul acces pe santierul A1 langa Belint, la organizarea de santier :)
va fi distrus acest acces, s-a discutat mult de aces acces...

Mi-a scapat. M-am uitat mai atent si am vazut ca mai exista o situatie asemanatoare si mi-am amintit ca la fel s-a intamplat si pe Arad - Timisoara.

Legat de deschiderea partiala pana la Topolovat, am mai discutat. Putin probabil sa accepte deschideri partiale. Iar legat de termen, mia degraba de noiembrie in cel mai fericit caz, nu cred ca se poate.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

^ Am lansat tot astazi, oficial, site-ul Asociatiei Pro Infrastructura! Enjoy! Aveti acolo toate detaliile pentru donatii, implicare, aveti cele mai importante actiuni, initiative, update-uri (foto & video). Va recomandam sa va si abonati prin email pentru a primi cele mai importante actiuni & update-uri. Evident, tot ce e nou apare aici pe forum mai intai, dar ca abonati pe site va asigurati cu nu pierdeti NIMIC din ce este cel mai important in activitatea asociatiei si comunitatii.

:cheers:

horatiu.cosma

Bravo voua, arata bine site-ul, clar si concis. Speram sa va/ne reuseasca toate obiectivele propuse. Multumim de filmarea surpriza, tot mai mari sansele sa avem o deschidere in cateva luni.

Cozak

Superba filmarea, multumim mult.E clar ca sunt pe ultima suta.Abia astept sa scap de DN Timisoara Lugoj. :thumbsup:

Cozak


SB76UFO

Frumoasa surpriza Eurocopter  :cheers: rece
Oare la minutul 9:08 de ce au ramas asa in urma?
"Prostia este eternă și invincibilă"

cristith

Super filmarea Tm-Lug lot2
Aveti idee ce e la 8:27 si 9:49 de a ramas asa inapoiat?

Parca mai sunt si ceva relocari de retele de eletricitate...

Chiar daca zicem noi ca nu ar avea motive sa inaugureze pana la Topolovatu,
totusi pasajele pe acea zona sunt intr-un stadiu mult mai avansat.

In rest arata super bine.
Cred ca ii cam subestimam.

Daca nu apar motive externe, traficul s-ar putea inaugura, in conditii de deplina siguranta, chiar in august-septembrie.

Tavi

M-a mirat si pe mine acea intarziere de la min. 9.08 dar cu o mobilizarea corespunzatoare se poate termina lejer in 2 luni.

Cozak

Quote from: SB76UFO on June 15, 2015, 12:19:22 PM
Frumoasa surpriza Eurocopter  :cheers: rece
Oare la minutul 9:08 de ce au ramas asa in urma?

Sa nu fi fost in proiectul initial?Si eu am observat aceasta trecere inceputa abia acum.Dar no problem , e ca si facuta.

horatiu.cosma

#22033
Se rezolva, in 2 luni e gata fara probleme. Mai problematic e la 8:25-8:30, zona aia arata in acelasi fel si la ultimele 2 filmari. De ce nu se poate intra acolo cu terasamentul? La 3:07 avem deja o bucata pe care s-a refacut asfaltul, chiar daca nu s-a circulat niciodata pe acolo  :lol:?

colinb73

Quote from: Cozak on June 15, 2015, 12:18:07 PM
Si a fost si preluata filmarea, mai jos articolul in Opinia Timisoarei:
http://www.opiniatimisoarei.ro/a-inceput-numaratoarea-inversa-ultimele-imagini-de-pe-autostrada-timisoara-lugoj-video/15/06/2015
Asa ceva off-topic - nu ar trebui sa doneze ceva cei care folosesc filmarile in scop comercial, adica fac stiri pe ziare si tv pt care sunt platiti.