Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

9 Members and 36 Guests are viewing this topic.


rocklee

eu am fost pe santier intre orele 17 si 20,30 ..si se lucra destul de bine ....
:)

stangabriel

Multumim , ne-ai dat speranta ca undeva la anu, vom avea continuitate pe A1, poate pana la Dobra, cine vrea, cine nu, coboara la Ilia si merge spre Arad direct. Oricum ar fi, e excelent o perioada.  Tot amana schimbare intersectiei DN76 cu DN7, de nu va mai fi nevoie.


neaguionutu

Multumim mult @rocklee pentru efort !

M-Power


Goldmund

rocklee,
mersi mult pentru pozele tale.
Daca vremea permite, constructorul constiincios stie sa profite, zi-lumina. Vor veni si zilele ploioase si friguroase, acum e "sezonul" cel mai bun.

Cozak

Super poze rocklee. Nu e usor sa bati santierele pentru a impartasi aceste imagini cu toata lumea. UMB lucreaza turat,am observat si eu vineri cand am trecut pe acolo.

horatiu.cosma

Daca reuseste sa termine UMB-ul acest lot la banii pe care i-a ofertat, ar trebui sa ii multumim frumos lui Umbrarescu pentru favoarea facuta. Poate o sa spuneti ca e vina lui ca a facut oferta asta, crezand ca va obtine bani in plus pentru cimitir, pestera, halda etc, dar putea sa se retraga si sa blocheze acest proiect de sa nu il vedem gata nici pe urmatorul exercitiu financiar.

carutasul

Mie parca mi s-a parut ca vad mult noroi in poze, nu cumva asta sa fie cauza slabirii ritmului din saptamanile trecute?

al_eugen

Salut,

Am prins pe 5 iunie doua imagini din avion cu o parte din lotul 4 si lotul 3.
Cumva sentimentul e incurajator sa poti urmari traseul lucrarilor si de la  ~7000m.



Cozak

#22015
Un mic update.Azi a fost zi libera pentru toti constructorii Deva Lugoj.
O privire de ansamblu lot 4 zona intersectiei cu DJ706 vedere catre Deva:




Zona lot 2 capat la intersectia cu DN76 vedere catre Lugoj inainte de DN, zona defrisata:

Si dupa DN au inceput lucrul in zona viitorului viaduct peste A1.S-a decopertat stratul vegetal:


Nodul Margina vedere catre Deva:


Si spre Lugoj:


La sfarsit Traian Vuia ( nodul Dumbrava) terasament:






O seara faina!


NGC

Vesti bune!

CNADNR a emis mai multe ordine de plata pentru lucrari la A1 si A10. Le gasiti in sinteza platilor.
:cheers:

rocklee

#22017
in dealul din fata din aceasta imagine se va face un ecoduct


nicki4

Quote from: NGC20 on June 14, 2015, 11:23:29 PM
Vesti bune!

CNADNR a emis mai multe ordine de plata pentru lucrari la A1 si A10. Le gasiti in sinteza platilor.
:cheers:
Din pacate nimic pentru UMB, nici pentru A1 nici pentru A3...
"Government don't want well informed, well educated people capable of critical thinking. That's against their interest. They want obedient workers, people who are just smart enough to run their machines and do the paperwork. And just dumb enough to passively accept it!" George Carlin

Eurocopter

#22019
Nu va speriati de inactivitate, filmarea e facuta in weekend. :)

http://www.youtube.com/v/CBRxMu3XIO0

Pentru cei care doresc sa ne sustina financiar pentru filmari aeriene, precum si celelalte actiuni si demersuri ale Asociatiei Pro Infrastructura, detaliile pentru donatii sunt urmatoarele:

Beneficiar ASOCIAŢIA PRO INFRASTRUCTURĂ

IBAN RON: RO 76 INGB 0000 9999 0501 0272
IBAN EUR: RO 16 INGB 0000 9999 0502 5999
ING Bank

Va rugam sa specificati "donatie" sau "sponsorizare" la detaliile tranzactiei bancare.

De asemenea, astazi lansam website-ul www.proinfrastructura.ro. Enjoy!  :D