Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 18 Guests are viewing this topic.

Ionut

^ Toata infrastructura din zona PTF este pe teritoriul Romaniei, deci inclusiv parcarile pe ambele sensuri. Se observa foarte clar de aici:



^ Acele balize (sau cum se numesc) delimiteaza fix limita dintre A1 si M43. Se vede clar ca lotul vecinilor nu are niciun fel infrastructura de trecere a frontierei; e doar autostrada acolo. Tot ce tine de PTF este "in spatele" pozei, in Romania. Vecinii ne vor intoarce favoarea si vor construi la Bors ce am facut noi la Nadlac.

NGC

#21811
Timisoara - Lugoj lot 2



Aici gasiti 4 (patru) pagini de explicatii elaborate cu istoria licitatiei din Decembrie 2010 si pana in Decembrie 2013 !!!

rocklee

ultima bucata decopertata pe malul muresului...


pe cealata decopertare mai veche au inceput terasamentul...


rocklee

au aparut noi stalpi la viaductul de la branisca ..imagini de pe dealul din fata ...




rocklee

au aparut sapaturi noi pe dealul cu vitorul viaduct ...







rocklee

urmatoarea oprire a fost sus pe dealul cu vitorul ecoduct
nimic nou.. :(


putina reclama personala .... ;)




si tot din acest deal iau materialul acela rosu pentru terasamente ...




rocklee

#21817
urcam pe dealul cu cariera ........


.aici am vazut cateva lucruri interesante ...si am stat de vorba cu un paznic ...umbul era in vacanta de rusalii.....autostrada va trece printre ziduri de speijin facute din piloti forati... :o
in aceasta imgine se vad cele doua ziduri de sprijin




rocklee

#21818








rocklee

imagini cu consolidarea dealului ....



rocklee

citeva imgini de pe traseul umbului ...



rocklee

acum sa trecem pe lotul lugoj deva 3...decopertari la viaductul nodului cu dn7 ...dincolo de calea ferata ...




rocklee

#21822
mergem spre capatul tronsonului zona cosevita -ohaba ...trafic aglomerat .infernal ....si se plomba drumul ....




rocklee

#21823
citeva imagini din zona lapugiu de jos ...







rocklee

podet dublu de tabla in structura terasamentului  :o