Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 21 Guests are viewing this topic.

Ionut

20 iunie este termenul asumat deja de constructor... insa nu se stie daca va fi respectat. Plus ca e problema cu PTF (sa fie totul OK) si sincronizarea cu vecinii. Probabil va fi luna iulie, dar nu stim data. Stati pe receptie... :)

rocklee

imagini de ieri de pe lotul 3 lugoj deva din zona gurasada ...



nodul de la lotul 3 cu dh7.....





rocklee


rocklee

urmatoarele imagini sunt de pe ...dealul crierei de piatra ...bretea muresana ....ma prins seara si sunt de slaba calitate ... :(




rocklee

urmatoarea  imagine e foarte interesanta ...se vede un rand de piloti forati unul langa celalalt ...acolo va fi un zid de sprijin ...iar cota autostrazi va fi coborata cu 7m....iar pe partea cu cariera ...se vor face 2 -3 randuri de
zin de sprijin







horatiu.cosma

Multumim de poze. La pozele de pe lotul 3 nu se vedea miscare deloc?

alecu26

Da. ...sunt nu știu câte mii de metri liniari de piloți.  Vreo 14000. Și totul nu a fost prevăzut la licitație.  A fost afectata de alunecare atât cariera de piatra cât și linia de înaltă tensiune.
Drumurile noastre POATE;

rocklee

horatiu.cosma...eu am fost seara dupa 19.30 ...atunci plecau ...la umb lucrau de zor la 20.30 ...

horatiu.cosma

Aaa, am facut abstractie de la ora, scuze :). Inseamna ca totusi se misca ceva, UMB pare ca trage mai tare pe structuri acum. Oare ce s-a intamplat cu furnicarul de camioane cu zgura de care se povestea pana prin martie, nu ii mai lasa localnicii din Branisca sa treaca?

alecu26

Se pare ca toată zgura transportata pana acum a fost pusă ca depozit în zona șoimus. Nu este încă pusă ca și terasament...rambleu.
Drumurile noastre POATE;

rocklee

la soimus este depozit de zgura ...

kolegu

Astazi dimineata la Radio Romania Actualitati ziceau ca se va inaugura tronsonul Arad - Nadlac pe 10 Iulie.
Nu stiu de unde au ei informatia.

cassyo

Calatorului ii sade bine cu drumul