Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 24 Guests are viewing this topic.

nedcatalin

In ultima instanta putem sa mai speram cumva miraculos si la un Dobra - Ilia. Ambele noduri inteleg ca se afla pe lotul 3. Pe portiunea asta ar fi podul peste Mures. Atunci probabil ca ar lua-o clar mai multi pe directia Est - Vest, urmand sa se chinuie pe 25 km de serpentine de la Grind la Margina...

rocklee

#21691
am fost astazi pe lotul 3 s4 lugoj deva dupa ora 19 in speranta ca voi gsi liniste prin locurile pe care vroiam sa le vizitez ..dar punele parti ori se lucra de zor ..lotul 4 umb ...sau am dat de paznici prea vigilenti cu o gramada de caini dupa ei....am si ceva poze dar cam ne cloncudente .....le pun imediat ce le voi selecta

sunt si de slaba calitate ...si pe desupra ma prins si intunericul  :(

rocklee

aceast groapa este in triunghiul de linga barajul mintia


se vede si in urmatoarea imagine

o imagine de la marginea haltei de steril...

rocklee

un semn care se vrea sa indice pilonul de la vitorul viaduct peste dn -u...


aceste imagini sunt de la gurasada dupa calea ferat nu am putu sa fac prea multe imagini pentru ca erau peste tot paznici si caini ......vedere spre ilia

nu au facut terasamentul dar au facut rigolele  :o




km 72 :)

rocklee

#21694
din acelasi loc vedere spre arad ...


rocklee

aici se pregatea ''terenul pentru un podet '' :)


 

restul le pun maine seara.... ca mia venit somul NOAPTE BUNA  O:-)



NGC

Quote from: NGC20 on May 12, 2015, 01:50:33 PM
Astazi a fost termen de judecata pentru procesul dintre CNADNR si ROMAIR CONSULTING pentru actualizarea SF Sibiu - Pitesti.

Quote
11.05.2015
Solutia pe scurt: Amână cauza pentru a se cita în cauză, în calitate de intimată, ofertanta Asocierea SPEA Ingegneria Europea S.A. Milano Italia-Sucursala Bucureşti-TECNIC Consulting Engineering România SRL.

Termen nou: 25.05.2015

25.05.2015
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea la data de 28.05.2015.

Termen nou: 28.05.2015

yetiman

Bine macar ca noul termen este foarte scurt (tot saptamana asta).
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

istvan78

#21700
Neaga:

Quote
Sper că în acest an vom inaugura 84 de kilometri de autostradă
...
În principiu mizăm pe 80 kilometri de autostradă. Mizăm pe Lugoj-Deva (25 km) (nota mea: probabil Timisoara-Lugoj L2) , Arad (10 km). Pe Lugoj-Deva lotul 2 avem promisiuni pentru 17 km care să fie daţi în trafic la finele acestui an. Plus, cei 22 km ai lotului 4 din Lugoj-Deva. Maximum 84 km, în care punem şi drumurile de legătură.

Omul asta ce fumeaza?  :weird:

Sursa

Ionut

Declaratii de Parcare ale lui Neaga. Discutati acolo va rog.

weaz

#21702
Alltceva este de notat din articolul respectiv:

QuoteLa Lugoj-Deva lotul 4 au fost trei mari probleme; s-a descoperit un cimitir care apărea ca teren agricol, o peşteră cu lilieci care nu apărea în fezabilitate. Acum trei săptămâni s-au descoperit trei familii de castori, care sunt protejaţi prin lege.

Deci sunt si castori si lilieci pe lotul 4 Lugoj-Deva, ca specii protejate. Presupun ca nici una din speciile de animale mici de la noi din tara nu poate fi relocata(ursii stiu ca se relocheaza, dar ei pot prezenta si un pericol)?

davyl

Excelente fotografiile si mai ales filmarile din ultima perioada. Am urmarit cu placere toate postarile! Felicitari tuturor celor implicati, care au depus efort, fizic, financiar si uman!

Katana_ro

Si la mine tot durerea cu venitul acasa pe autostrada: :)

Apropos de deschiderea A1 de la vama la Tm - au scris colegii ca "undeva in iulie", dar in semnatura lui Ionut vad 20.06 - cum s-a stabilit pana la urma?

(ajung pe 10.07 in tara...)