Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 23 Guests are viewing this topic.

MHN

#21630
Si ca surpriza sa fie completa, il sustinem pe colegul nostru Eurocopter cu imagini de la sol, realizate tot ieri in cadrul reportajului de pe teren (impreuna cu erw78ar :cheers: )
Lugoj - Deva L3:









horatiu.cosma

OOOOOOO, bravo tuturor, sunteti cei mai tari. Dupa cum ziceam si pe thread-ul API, stim ca tot ce faceti in asociatie e din pasiune si dintr-un simt civic dezvoltat, si de aceea, daca aveti nevoie, oricand puteti sa mai delegati din munca, suntem multi si suntem dornici sa va ajutam cu ce putem. Meritati cateva randuri de bere fiecare, si nu doar virtuale. :cheers: :cheers: :cheers:

MHN

#21632
^^
Multumim.


Reamintesc, ieri a fost zi de sarbatoare, insa aici se muncea:









MHN

#21633
Continuare...











MHN

Suntem pe mijlocul Muresului:












Fim Lg - Deva L3.

PS: al nu stiu catelea :cheers: rece pentru colegul de reportaj erw78ar :), deoarece am umblat ieri prin caldura vreo 9 - 10 ore si am ajuns acasa insetati :)

nedcatalin

Multumim mult Eurocopter! Incredibil cat de usor e lotul 2 de la Margina la Dumbrava.

TibiV

Felicitări MHN si erw78ar !
!Meritaţi lăzi de  :cheers: rece !...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Zimox

WoOoW asta da surpriza domnilor, spectacol adevarat de imagini si video.uri, rauri de  :cheers:
!

horatiu.cosma

Multumim mult tuturor, cred ca ultimele zile au fost un record pentru fluxul de poze/filmari pe forum. Uitandu-ma la filmari in primul rand, vad ca au inaintat destul de bine pe loturile 2 si 3, iar pe 4 nu foarte mult. De la acea pescarie/lac pana la viaductul de la Branisca chiar nicio miscare, nu inteleg ce probleme ar fi acolo. Posibilitatea unei deschideri pe aceste loturi in 2015 e nula. Noi vorbim de Izvin-Sanovita pentru septembrie/octombrie cel mai devreme, unde avem aproape peste tot al doilea strat de asfalt asternut, si vrem la maxim trei luni dupa sa vina si Dumbrava-Margina. Imposibil.

stangabriel

#21639
Arata minunat cand se lucreaza. Felicitari.

Lotul 3 are noroc de apa putina, nu prea ii incurca Muresul momentan.

rocklee

multumim eurocopter ...pentru filmare  :captain: :drunk:

si celor doi temerari de la sol ...mhm si erw78ar frumose imagini..si bun reportaj....

M-Power

Multumim @Eurocopter, @MHN, @erw78ar...  :cheers: !!!

Quest

Quote from: nedcatalin on May 22, 2015, 08:35:33 PM
Multumim mult Eurocopter! Incredibil cat de usor e lotul 2 de la Margina la Dumbrava.

Ma alatur si eu multumirilor ptr Eurocopter, mai ales daca filmeaza mereu in aceeasi directie de ex. Lgj-Dv L3-4 ;) Asta ca sa le poti compara, poate facem si un montaj video cu imagini alaturate 17.03 vs. 21.05.

Da, Nedcatalin, Salini are un lot cu grad scazut de dificultate, va avea eventual de facut 2 tunele la Holdea-Cosevita (daca cistiga ei licitatia), in rest sa tot primesti asemenea loturi.

Horatiu, dar nu cerem deloc ca TS sa termine pina in sept. Sa termine ei frumos calea de rulare si sa-i dea drumul pina la sfirsitul anului si va fi bine. Salini sa termine tot asa Dumbrava-Margina pina in decembrie si va fi ok.

MHM & Erw78ar multumim si voua ptr detalii de la sol.
Common sense will get you far !

MHN

Parerea mea, dupa ce am fost pe teren, este ca Lg - Deva L2 (chiar si fara ecoducte) este mai complex decat Tm - Lg L2.

PS: deja m-am facut cu 2 miei :)

horatiu.cosma

Scuze Quest daca nu m-am facut bine inteles. Eu doar vroiam sa fac o comparatie intre un lot pe care avem 2 straturi de asfalt si care se preconizeaza ca se va termina in octombrie, si un lot pe care abia au inceput umpluturile. Dificultatea celor doua e comparabila, doar ca Izvin-Sanovita e la 70%, si Dumbrava-Margina e pe la 10-15%.