Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 19 Guests are viewing this topic.

MHN


MHN

Ultimul calup Lg-Deva L2:












In ultima imagine se vede zona din care ar trebui sa inceapa ecoductele.
Fim Lg - Deva L2.

PS: un alt :cheers: rece pentru colegul de reportaj erw78ar :)

ciprebbe

Excelente pozele, multumiri ambilor realizatori.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

NordKapp

Mulțumiri pentru efortul depus și pentru pozele minunate.

laszlo.robert

#21619
Multumiri de poze,am inteles eu bine si mai aveti si de la Lugoj-Deva lot 3 ?
In ori ce caz nici o sansa sa termine Tim-Lugoj lot 2 pina in august,dar pina decembrie au toate sansele.Ar fi citeva luni bune mai devreme fata de termenul contractual.

istvan78

Suma respectelor pt. fotoreporteri!

Mi se pare mie sau pe Lugoj-Deva L2 avansul de la ultimele imagini (filmare) e foarte mare? Oare chiar au intentia sa deschida pana la nodul Margina anul asta?

AFC

Multumim pentru poze! Din ce se vede au abordat si executat ceva structuri. Sunt toate in executie din ce ati vazut voi? Daca ar fi asa atunci e incurajator.
:gj: big like!
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

mirceatm

Pt inceput salut toti membrii acestui forum minunat si asa bine organizat  :)
Intr-adevar lotul 2 Lugoj-Deva pare sa se miste destul de bine, si contrar asteptarilor daca o tin tot asa s-ar putea sa termine bucata Dumbrava-Margina pana la sfarsitul anului.

MHN

#21623
Multumim pentru aprecieri.
Da, mai avem poze si de pe Lg-Deva L3, inclusiv din mijlocul Muresului :), pe care le voi posta in scurt timp.

Din ceea ce am vazut, pe Lg-Deva L2 si L3 au fost atacate toate structurile, unele fiind in faza avansata, altele intr-un stadiu incipient.
Probabil ca de acum constructorii se vor concentra mult mai mult pe umpluturi si pe terasamente.

MHN

#21624

Cozak

Bravo tuturor pentru pozele foarte frumoase de pe TOATE topic-urile.La mai mare!

Ionut

Forumul a avut un varf de trafic azi destul de mare, ne bucuram si multumim pentru sustinerea celor de la Hotnews (in special)!

Zimox

#21627
Cool, tare faine pozele si avansul (daca exista)...IONUT spuneai ceva de o surpriza, mai vine sau te.ai razgandit?

Edit:
Apreciez (apreciem cu toti) munca pe care o depuneti si eu (noi) pe langa va ajutam cum putem, fotoreportaje, bani si alte maruntisuri.
!

Ionut

Vine si surpriza... sper in seara asta. Am zis aseara sau azi. :)

A fost o zi grea pentru API, din pacate. Sper sa nu mai fie una la fel de grea niciodata. Nu voi intra in detalii, nu intrebati. Doar vreau sa spun ca toti cei implicati in API fac toata munca pe langa tot ce au in viata lor, nimeni nu traieste din asta. Si atunci uneori update-urile pot sa fie pe locul 2 sau 3. Va asigur ca surpriza era pe bune si sper sa fie online cat mai repede, in seara asta.

:cheers:

Eurocopter

http://www.youtube.com/v/73eCemVOeJ8

http://www.youtube.com/v/Nx7CHtc0J00

Enjoy!

In cazul in care doriti sa sprijiniti financiar Asociatia Pro Infrastructura si demersurile noastre de monitorizare a santierelor de infrastructura, orice donatie este binevenita!

Detaliile necesare pentru donatii/sponsorizari sunt urmatoarele:

Beneficiar - ASOCIAŢIA PRO INFRASTRUCTURĂ
CIF 34449579

IBAN RON: RO 76 INGB 0000 9999 0501 0272
IBAN EUR: RO 16 INGB 0000 9999 0502 5999
ING Bank Cluj-Napoca

Va rugam sa specificati "donatie" sau "sponsorizare" in rubrica de detalii a tranzactiei. Multumim!