Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 20 Guests are viewing this topic.

mariansb

se lucreaza la spatiul de servicii





"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

sebba

scuze de offtopic, vroiam sa intreb in privat dar m-am gandit ca "problema" poate fi interesanta si ptr altcineva

@mariansb, cu ce ai facut pozele astea? ca-s de o calitate excelenta! tnx!




Sailing away! S/Y Haimana

mariansb

#21602
Fara sa fac reclama , is f multumit si recomand Olympusul OMD-E-M10, model mirrorless aparut in 2014 , la care am si obiective Panasonic, acestea fiind compatibile fara adaptor. Cele de azi le am facut cu o sticla Panasonic 35-100 mm ( echivalent 70-200 in format full frame) .
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

horatiu.cosma

Hai sa mutam discutia pe alt thread, ca altfel nu mai vedem nicio surpriza maine.

mariansb

Ok, eu ma mut acum pe  " drumuri nationale " pentru multe poze in premiera cu largirea DN7 , pe Valea Oltului :)
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

Quest

Quote from: cristith on May 21, 2015, 06:44:10 PM
Poza din avion zona Izvin spre Recas
Din pacate e cu telefonul



Mersi ptr poza aeriana Cristith. Este ultima portiune din Tms-Lgj Lot2, inainte de Sanovita.

Dinspre prim-plan catre plan indepartat avem:

km 75+158   pod casetat ptr Valea Ogasu Mare
km 75+747   pod casetat ptr drum agricol si canal
km 76+112   pasaj pe drum comunal peste A1
km 76+700   parcare
km 77+178   pasaj pe drum comunal peste A1
km 79+604   pasaj existent pe DJ609A peste A1 (Chizatau/Sanovita)

pe stinga in plan mediu-indepartat e satul Sanovita.
Poza ta se lipeste ca si continuitate de cea a lui Taifun luata pe la sf. lui aprilie tot din avionul care dupa ce decoleaza de la Izvin catre est, ajunge la nodul A1-DJ572 unde facind un ocol larg isi schimba directia cu 180 grade, indreptindu-se catre vest. Taifun pozase A1 in directie opusa, de la nod catre Izvin.
Common sense will get you far !

alecu26

marian sa. ..Ai dreptate.  E singurul lot pe care nu mă simt în siguranță sa  conduc cu peste 160 km/h.
Drumurile noastre POATE;

yetiman

Asa arata ieri podul care face legatura intre A1 si DN:
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

MHN

Foarte clare imaginile tale, mariansb! :cheers:

Dupa cum spunea mai devreme colegul erw78ar, am fost astazi impreuna la pozat pe Tm-Lg L2 si pe Lg-Deva L2-L3.
Pe aceasta cale doresc sa-i multumesc si sa-l felicit pentru implicare.
:cheers: :cheers:

Izvin - Sanovita (Tm - Lg L2)
Vedere cu viitoarele rampe ale pasajului de la Recas, Dj609E peste A1:




Dupa o tura de ploaie, se observa lipsa stratului de uzura:


Supratraversare DC75 peste A1:

MHN

Continuare...
Relief drept ca-n palma:


Relocarea LEA nu-i o prioritate:


Amenajare parcare de scurta durata:


Supratraversare DC76 peste A1:

MHN

#21610
Continuare...
Vedere supratraversare din partea opusa:


In afara de cateva mici portiuni, stratul de binder e cam pe toata lungimea lotului:


Pasaj drum agricol:


Si din partea opusa:

MHN

Continuare...
Zona mediana pregatita de parapete:


La nodul de la Topolovatu atmosfera de sarbatoare, desi ar mai fi ceva de lucru:


Dealurile "Iosifalaului":


Pasaj drum agricol:


Supratraversare Dj609A peste A1 si intrarea izbavitoare pe segmentul de 10 Km nedeschis din Lg-Deva L1, adica de la Sanovita catre Balint:


Fim Tm - Lg L2.

PS: un :cheers: rece catre colegul erw78ar

MHN

Si fiindca mai am ceva timp acum, doresc sa multumesc tuturor colegilor de forum care au postat fotografii si informatii in ultima vreme.
Acum, de la mine si de la colegul meu de reportaj erw78ar, iata cateva imagini de pe
Lugoj - Deva L2:











MHN

Directia de deplasare a fost dinspre Dumbrava inspre Holdea:











MHN