Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 31 Guests are viewing this topic.

panda_no 5

Si pe A2 au aparut in prima faza statii mobile dar situatia a fost alta.
Retelele de benzinarii au castigat concesiunile si ca sa mai piarda timpul pina la finalizarea constructiilor definitive au adus urgent statii mobile.
Deasemenea aveau frigidere cu apa sucuri.
Privati grijulii cu posibilii clienti!
Pe 1 Mai dimineata la 7-8 nu aveai loc sa intri in benzinariile aflate pe drumul spre mare!
Erau blocate de numarul mare de masini.
Parcarile care aveau doar un grup sanitar erau mai goale.

alecu26

cine da o fuga pana la Aciliu? a luat-o la vale debleul. :D

Ok...nu e chiar asa grav dar in fuga masinii am observat fisuri serioase la intrarea in debleu dinspre Sibiu, pe versantul de deasupra lui. Se vad mergând dinspre Sibiu spre Deva.
Drumurile noastre POATE;

Taifun

Buna seara forumistilor !!!!
Am vazut ca au aparut  poze noi pe toate tronsoanele A1 si ma bucur sa vad ce progres face UMB care are lotul cel mai greu din cele 3.
Ce face Salini Impregilio pe lotul 2 doarme la fel cum a facut pe tronsonul Cunta-Saliste are cel mai usor tronson daca nu poate sa deschida tot tronsonul macar sa deschida intre Traian Vuia si Margina ca sa mai economisim din timp si lotul 3 intre Grind si Ilia cu continuare pana la Mintia daca nu reusesc sa deschida tot tronsonul pentru ca imi este greu sa cred ca nu isi doresc  si constructorii sa termine mai repede si sa se apuce de alte tronsoane.
Afara este vremea buna acum sa turam motoarele ca dupa aceea cine mai lucreaza iarna si plus ca mai avem bani europeni neutilizate . >:(
Catre toti  forumistii faceti poze si publicatiile pe forum dar si pe facebook pentru a vedea presa cat si cei din ministerul transporturilor (CNADNR si Rus) ca noi vrem sa circulam repede si spre centrul Romaniei nu doar spre vest si mai ales sa atragem noi investitori si sa grabim procesul de incepere al autostrazii SIBIU-PITESTI PRIORITATE 0 pentru Dacia cat mai ales pentru noi romanii de a circula de la NADLAC-CONSTANTA pe autostrada.
Daca mai aveti voi alte sugestii nu ezitati sa ma contactati pe contul de pe forum.
Felicitari pentru lansarea " ASOCIATIEI PRO INFRASTRUCTURA "
Va doresc o seara buna in continuare si astept sa ne intalnim toti forumistii la deschidere de noi tronsoane de autostrada si la cat mai multi forumisti noi :D !!!!!!!!!!


mariansb

Alecu, o sa ajung eu maine pe la Aciliu, va voi tine  la curent .
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

AlexIP

Quote from: horatiu.cosma on May 15, 2015, 06:51:31 PM
Multumim de poze. Ce e rosu e zgura, dada. In 2 poze consecutive am impresia ca pilonii sunt copii ale Turnului de la Pisa.

E din cauză că au fost făcute cadrele din mers cu o cameră cu senzor CMOS, rolling shutter îi zice la chestie. "Turnurile" sunt cel mai probabil drepte. :)

P.S. Incredibil câtă lume din Deva și Hunedoara încă crede că nodul Șoimuș la final nu va avea ieșire spre Deva. Aruncarea autorităților locale în lupta politică a autostrăzii a făcut daune mari de imagine, nici măcar nu mai e amuzant, e deja trist.

elphax

ce ma bucura ca in sfarsit se fac lucrari mari ( autostrazi) cu tuneluri pentru trecerea animalelor. mai ales in zona asta mare de tranzit peste valea Muresului intre 2 grupe mari de munti ...

adiarc

Centura SB - astazi...o noua mostra despre intretinerea ei...sau mai bine spus lipsa de intretinere

viaductul peste centura Sb , intre Selimbar si Bungard



santurile si rigolele...vechea poveste...nu au fost curatate niciodata de la inaugurarea de la care au trecut 4 ani si jum



spre Bucuresti,Bv,Valcea



spre Sebes





oare sunt santuri de scurgere sau depozite de gunoaie si mal ?





organizarea de santier abandonata , a primului constructor - Todini







"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc











drumul spre statia de epurarea de la Mohu



aici , teoretic avem un bazin de colectare a apelor pluviale...sau mai degraba o balta cu broaste







cam asta ar fii.Concluziile sunt clare...avem institutii pt intretinerea acestor drumuri care efectiv isi iau banii degeaba..cu sau fara ele e cam acelasi lucru
o duminica faina
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

teocharis

#21518
CNADNR nu detine expertiza ptr mentenanta autostrazilor, e nevoie de concesionarea masiva catre firme puternice a acestor activitati de intretinere,

MNU

Arata ca o infrastructura parasita... lasata in paragina.

Eu sunt curios, ungurii cum reusesc sa faca intretinere. Autostrazile lor arata impecabil... garduri, santuri, parapete... inclusiv vegetatia adiacenta.

iuli

Legat de proasta intretinere. Pe Arad-Timisoara, care e mai nou data spre folosinta decat centura Sibiului, lipsesc kilometrii de gard de protectie. Mi se pare destul de recent furtul pentru ca acum vreo doua saptamani nu erau pe atata distanta. Se vede clar ca e vorba de furt ca in unele locuri unde gardul a fost sudat de stalpi era taiat evident.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

mariansb

Scria acum 2 zile alecu26 despre fisurile din zona debleului Aciliu; am trecut azi dupa amiaza pe acolo si intr-adevar sunt crapaturi mai mari si mai mici , posibil accentuate de ploile din ultimele zile, sa speram ca nu-s de adancime...





















"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

inceput de lucrari la spatiul de servicii din zona Miercurea





"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

reed

de ce nu pun un strat de pamant sa planteze macar iarba..tot nu ar mai fi spalat asa pamantul ala.Sa creasca copaci in solul ala nu prea vad posibil.Multumim de poze.