Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 21 Guests are viewing this topic.

MHN


Eurocopter

Quote from: adrian on July 21, 2012, 01:18:19 AM
Quote from: Eurocopter on July 20, 2012, 11:38:31 PM
Pana una alta va rog sa imi spuneti si mie cei care va pricepeti un program bun de prelucrare a filmuletelor care sa faca urmatoarele: in primul rand sa prelucreze MOV-uri, sa poata roti imaginea, sa poata stabiliza imaginea, sa taie clipul si sa pot adauga text/watermark/melodii/etc. Oare cer prea mult de la un singur program?

Eu folosesc Pinnacle Studio 15. Face tot ceea ce ai spus tu aici.

Intrebare, poate roti imaginea (de ex o imagine filmata cu susul in jos)? M-ar tenta un Pinnacle Studio HD. Merci!

Ionut

Quote from: MHN on July 21, 2012, 10:09:48 AM
De ce ai pus 12 km la UMB pe lotul I din TM-Lugoj?

Uh, ai dreptate, sunt doar 9,5 km. Nu stiu de ce-am zis 12 km, s-a impiedit un neuron sau ceva. :D

MHN

Ma gandeam ca ai socotit si drumul de legatura, insa acela nu are 2.5 km si nici formatul necesar.
Interesant va fi de vazut cum va fi socotit drumul expres de legatura cu centura Lugojului, anul viitor sau cand va fi deschis circulatiei.

Bogdan.j

1992: Omenirea i-a pierdut pe Benny hill,Marlene Dietrich,Anda Calugareanu,Radu Tudoran. Am aparut eu. :D
Si vis pacem, para bellum.

MHN

Apropos de filme, eurocopter, in cazul in care tu ai selectat ambianta sonora (si nu youtube-ul), felicitari pentru cele doua piese muzicale :cheers:
Nu m-ar deranja deloc sa ne dezvalui denumirea lor... :)

Eurocopter

Quote from: Bogdan.j on July 21, 2012, 02:42:38 PM
http://www.tion.ro/autostrada-spre-lugoj-aproape-gata/1142872

Am luat eu legatura aseara cu cei de la tion si le-am spus ca pot folosi clipul atat timp cat citeaza sursa corespunzator, si cred ca au facut-o. Sunt de parere ca atata timp cat depunem eforturi considerabile sa le realizam, e bine sa fie cat mai mediatizate posibil.

Eurocopter

Quote from: MHN on July 21, 2012, 02:58:14 PM
Apropos de filme, eurocopter, in cazul in care tu ai selectat ambianta sonora (si nu youtube-ul), felicitari pentru cele doua piese muzicale :cheers:
Nu m-ar deranja deloc sa ne dezvalui denumirea lor... :)

Eu am ales-o din cele gratuite pe care le ofera youtube-ul. Prima e Secrets in Stereo - Again iar a doua e Aviation Weather - 16.5.  :)

Ionut

Quote from: Eurocopter on July 21, 2012, 03:31:22 PM
Am luat eu legatura aseara cu cei de la tion si le-am spus ca pot folosi clipul atat timp cat citeaza sursa corespunzator, si cred ca au facut-o. Sunt de parere ca atata timp cat depunem eforturi considerabile sa le realizam, e bine sa fie cat mai mediatizate posibil.

Corect, atat timp cat nu sponsorizeaza ei, atat timp cat nu pun ei la bataie timpul, banii si oamenii lor, atunci macar sa citeze cum trebuie, sa dea credit celor care contribuie si sa mediatizeze. Partea proasta e ca foarte rar se intampla asta, de obicei se fura cu nerusinare munca altora doar ca sa-si bifeze un task pentru a-si justifica salariul.

Solutia e clara: watermark (putin probabil sa aiba TUPEUL sa-l scoata), credits (la final sau inceput) si daca preiau fara sursa atunci dat bobarnace in cap. :cheers:

Skynick

#2559
Quote from: Eurocopter on July 20, 2012, 11:38:31 PM
Pana una alta va rog sa imi spuneti si mie cei care va pricepeti un program bun de prelucrare a filmuletelor care sa faca urmatoarele: in primul rand sa prelucreze MOV-uri, sa poata roti imaginea, sa poata stabiliza imaginea, sa taie clipul si sa pot adauga text/watermark/melodii/etc. Oare cer prea mult de la un singur program?

Power Director 10 e tot ce-ti trebuie. De la Cyberlink.
http://www.cyberlink.com/products/powerdirector/overview_en_US.html?&r=1

bogdymol

Quote from: Eurocopter on July 21, 2012, 03:43:55 PM
Eu am ales-o din cele gratuite pe care le ofera youtube-ul. Prima e Secrets in Stereo - Again iar a doua e Aviation Weather - 16.5.  :)

Ai pus cumva 2 melodii pe acelasi filmulet direct din youtube? Eu n-am reusit asta...
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

mariansb

poze de azi de pe Orastie-Sibiu

Nodul SEbes-Lancram;au avansat cu terasamentul bretelelor cei de la Straco









[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

#2562
vedere spre Sibiu de la nodul Lancram
[/img]

bretea asfaltata la nod Sebes est

nod Cunta
[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

lautaxi

se pare ca cei de la Straco s-au apucat de pus grinzile la podul de peste strei din autostrada Deva-Orastie pun o poza facuta astazi 21.07 si una de o sapt sa se  inteleaga mai bine despre ce pod e vorba...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

mariansb

inceputul lotului Impregilo,spre Cunta





[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell