Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 26 Guests are viewing this topic.

mariansb

In partea finala -min. 3.20-3.27-se vad si utilajele FCC,care au reluat lucarile la nodul Giarmata
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

MHN

Quote from: ciprebbe on July 20, 2012, 05:53:25 PM
La cum arata de sus si din pozele lui iuli nu cred ca mai au 1 luna de munca sa il finalizeze.
Ciudat e ca e slaba activitatea insa nu stiu cat de matinal a fost eurocopter.
Echipamentul de filmat e super ok, prins pe trenul de aterizare ofera alta perspectiva...eventual pe viitor daca e posibil fara a risca nimic pilotul sa mai scada putin  din altitudine si viteza :D...daca nu e super ok si asa
Chiar asa: si eu sunt curios cam cat era ora la care a ajuns deasupra traseului filmat.

panda05

IT Manager

Eurocopter

Quote from: MHN on July 20, 2012, 06:15:35 PM
Quote from: ciprebbe on July 20, 2012, 05:53:25 PM
La cum arata de sus si din pozele lui iuli nu cred ca mai au 1 luna de munca sa il finalizeze.
Ciudat e ca e slaba activitatea insa nu stiu cat de matinal a fost eurocopter.
Echipamentul de filmat e super ok, prins pe trenul de aterizare ofera alta perspectiva...eventual pe viitor daca e posibil fara a risca nimic pilotul sa mai scada putin  din altitudine si viteza :D...daca nu e super ok si asa
Chiar asa: si eu sunt curios cam cat era ora la care a ajuns deasupra traseului filmat.

Ora 10, valurile de pe imagine sunt de la stabilizatorul camerei. Practic el transforma trepidatiile in acele valuri.

MHN

Multam pentru clarificari. Inca o data :cheers:
In ceea ce priveste valurile, ma astept ca Skynick sa intervina asupra lor :)

udar

daca filmarea asta a fost facuta astazi se intelege pentru ca UMB nu lucreaza de sarbatori legale si religioase......
ei vor recupera in alte zile, dar  se si vede ca in zilele de lucru se lucreaza in adevaratul sens al cuvantului
multumim Eurocopter de filmulet si de ce urmeaza....... :cheers:

lautaxi

foarte k filmarea mersi eurocopter

Eurocopter

Quote from: ciprebbe on July 20, 2012, 05:53:25 PM
Ciudat e ca e slaba activitatea insa nu stiu cat de matinal a fost eurocopter.

Liber de Sf. Ilie?  :) Isi pot permite la cat sunt de avansati.

radutm

Extraordinar efortul eurocopter! Multumim!!

De cand astept sa pot face comparatia...asadar:

Evolutia lucrarilor la tronsonul I din autostrada Timisoara - Lugoj
20 aprilie / 20 iulie






































Si doua observatii personale:
1. Ce nu poate sa faca diatamai Ministerul (desi are obligatia sa faca atunci cand sunt fonduri europene), reuseste sa faca un user de forum si cu cei care l-au sustinut. bravo forum!
2. In numai 3 luni, progresul este extraordinar! Acesti 9 km spulbera toate prejudecatile legate de firmele romanesti si capacitatea lor de a lucra rapid si conform standardelor europene. Colac peste pupaza, este o firma a unui moldovean, ceea ce aici in Banat trebuie apreciat de doua ori mai mult. bravo UMB!
cont inchis

madad

Fascinant progresul in ultimele 3 luni. Bravo UMB!  :gj:

MHN

radutm, multumim pentru rapiditatea cu care ai realizat comparatia.
De asemenea, nici ca puteai sa spui mai bine ceea ce era de spus, prin cele doua observatii :cheers:

ciprebbe

bravo radutm...excelenta comparatie
asteptam si continuarea de la eurocopter
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

#2532
Super tare! Poate apuc si eu sa ma uit in seara asta, daca nu maine. :)
Multumiri Eurocopter & toti userii care au contribuit cu banii PROPRII pentru bugetul filmarii!!!

:cheers:

mokm

Salutare... multumesc tuturor ptr efortul depus !
Ati mai castigat un contribuitor... :)
se poate un PM cu informatii despre procedura de contributie ?

tiberiud

@eurocopter Bucata Lugoj - Deva nu ai filmat-o, sau e in procesare?