Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 20 Guests are viewing this topic.


M-Power


Eurocopter



igorashu

Bon, e momentul să umblu la saltea/puşculiţă :lol: Mulţumim, Eurocopter!

carutasul

Eurocopter vestitorul primaverii! :)

anacronox

ce avem aici?



seamana cu prefabricatele pentru un tunel. ceva asemanator era la in zona Cunta


dr4qul4

#20827
eu zic ca acel drum va trece pe sub autostrada.
Doar ca nu vor folosi prefabricate patrate (cum e la Izvin) ci vor folosi semicirculare. Exact ca la CF cunta, numai ca de dimensiuni mult mai mici.
Nu ii putem spune tunel.

UMB sta destul de bine, chiar daca au zone neatacate, pot termina vara viitoare.  in schimb loturile 2-3...cred ca le vedem la sfarsit de 2017 gata. La cum arata lucrurile, cred ca tunelele forate se vor realiza mai repede.


TS sta foarte bine si pana la sfarsitul anului avem tot lotul gata.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

rocklee

multumim eurocopter si sponsorului pentru filmulete si dedicare ...mam bucurat de dimineata cu surpriza ce miati facuto ....multumesc mult  :)

delacroix

Am tot sperat ca vor face pod cu arc metalic si o singura deschidere peste Mures. In final va fi ca la Deva(Simeria).
Am revenit cu picioarele pe pamant si sper sa termine lot3 si Dumbrava-Margina in 2016. Restul cand vor vrea ursii lor. Pfui. MUSCHII.

delacroix


Eurocopter

Unde incepe mai exact lotul 4? Am impresia ca filmarea pe care am intitulat-o lot 4 mai cuprinde si putin din lotul 3...

Quest

Multumim, multumim Eurocopter !!
Domn, ca de obicei.

Eu credeam pina acum ca doar jurnalistii se lasa (ma scuzati) prostiti de catre autoritati (vezi inaugurarea Lgj - Dv Lot 1 fara Sanovita-Balint), dar acum vad ca si autoritatile la rindul lor se lasa (ma scuzati) prostite de catre constructori.
Ma refer la promisiunile luate drept bune ale celor de la Salini, ca vor termina Lgj - Dv Lot 2 portiunea Dumbrava - Margina pina in toamna. Felul in care arata acum portiunea (0'34" - 5'10") seamana cu stadiul in care era TS pe Tm-Lgj Lot 2 in mai 2014, si-au atins doar 60% terminat la trecerea prin iarna.
La fel va fi cu Salini, eu zic ca n-au cum sa termine 18 km pina la Margina la sfirsitul lui 2015. Daca totusi termina si se da in trafic pina la nod, eu ii platesc lui Eurocopter tot kerosenul de care are nevoie anul asta la filmari pe A1+A10 :)
Common sense will get you far !

dorum

asa este...lotul 4 incepe cam dupa traversarea DN

istvan78

Quote from: Quest on March 19, 2015, 02:10:48 PM
Ma refer la promisiunile luate drept bune ale celor de la Salini, ca vor termina Lgj - Dv Lot 2 portiunea Dumbrava - Margina pina in toamna. Felul in care arata acum portiunea (0'34" - 5'10") ...
Exact asta e si impresia mea... Foarte dezamagit. Mai ales ca nu se vede nicio miscare inca! Nu cred in acea "promisiune" acum. :((