Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 15 Guests are viewing this topic.

Ionut

Lugoj-Deva lot 2 (Dumbrava-Margina). Constructor Salini.

Se lucreaza la subtraversarea DJ Dumbrava-Bucovat.


Langa Colonia Mica. In departare sa vede un podet ceva mai mare aproape finalizat.


Dupa DJ spre Lugoj va fi un pod mai maricel.





Ionut

DJ Bratesti-Branesti. Aici e activitate intensa.


Prin alta parte.


Langa DN68 supratraversare cale ferata.


Langa Margina.


Aici se amenajeaza drumul tehnologic.


Cam atat momentan de pe loturile Tirrena Scavi si Salini. Daca mai primesc mai pun.

athosga

Izvin - Sanovita:

1. Oops, stalp ce asteapta cu rabdare sa fie relocat!
2. Pasajul cu grinzi: pe tronsonul asta nu am vazut pana acum nici o grinda asezata la locul ei, deci putem spune ca au avansat. :)

horatiu.cosma

Multumim mult de poze, se pare ca s-au apucat mai serios si pe Dumbrava-Margina. Mai sunt mici sperante ca poate poate vor termina anul acesta bucata respectiva si o vor da in folosinta, ca mai departe, spre Holdea, unde vor fi tunelele, nu prea avem sanse nici macar in 2016.

Ionut

Vom vedea la primele filmari din avion cum stam. Acelea sunt cele mai relevante.
Ati pus bani deoparte? :) O sa dam niste vesti in curand, stati pe receptie.

horatiu.cosma

Am pus, vreme buna sa fie si cat mai multa miscare pe santiere :).

gerulus

#20571
Un articol la subiect : http://hunedoaralibera.ro/care-este-stadiul-autostrazii-lugoj-deva/ si un filmulet care nu stiu daca a mai fost postat
https://www.youtube.com/v/OkPFtGl_pnU

TibiV

Asta nu e randarea lui delacroix. ?!...

Video postat de gerulus ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

phb2

" Unul dintre utilizatorii forumului peundemerg.ro, unul dintre principalele din România specializat pe problemele infrastructurii a realizat un film extrem de interesant care prezintă o simulare a modului în care va arăta lotul de autostradă şi modul în care ar urma să fie puse în valoare aceste ecoducte. "    :thumbsup:

Source : Hunedoara Libera.Ro  4 Martie 2014, op.cit.

Ionut

Avem cateva cadre de la sursa secreta si de pe loturile 3 si 4 (Margina-Ilia si Ilia-Deva).

Mai intai lotul 3, Teloxim-Aldesa.
Pe acest lot mobilizarea este foarte buna, insa noroiul este si el foarte bun. Asa ca poze sunt putine.
















Ionut

Si 3 cadre de pe lotul UMB, lotul 4.
Sunt din zona Bretea Muresana.







Multumim sursei!

dr4qul4

Zublin sunt criminali. Cred ca lucreaza la mai toate podurile de pe santierele de autostrazi.

Nu m-ar mira sa-i vad licitand singuri in cazul in care vor exista loturi compuse doar din viaducte/poduri.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dragos76

Ceva noutati din zona Aciliu mai sunt? Cum au evoluat acolo fisurile din asfalt?

alecu26

Quote from: dr4qul4 on March 04, 2015, 12:09:33 PM
de fapt trag de timp pentru a forta mana CNADNR-ului sa accepte acele "optimizari" care sunt in disputa.

s-a strigat Bingo. Nu cred ca CNADNR va ceda. Au dovedit asta cu prisosinta de la cazul Imbecilo.

Worst case scenario e ca vor finaliza conform contract, dar oricum am imrpesia ca au mutat multe utilaje pe Sebes-Turda.
Drumurile noastre POATE;

horatiu.cosma

Numa sa nu le forteze mana cei de la TS cum ca vor termina la termen, adica in 2016...