Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 8 Guests are viewing this topic.

rocklee

aici citeva imagini cu traseul autostrazi directia ilia ....




si citeva cu vedere spre deva






rocklee

citeva imagini dela intersectarea autostrazi cu dj 147 ... :D
aici au mai facut ceva amenajari la terasament si pe o parte a autostrazi au mai tras un strat de asfalt ... :)




rocklee

si citeva imagini din mers la iesire din branisca cu viitorul viaduct ...aici nicio miscare .. :(




rocklee

camioanele din nodul de la soimus ....cele din spate stau pe un depzit de zgura adus de la calan si hunedoara ...






cam atat pentru acum ...pe data vitoare sper sa vin cu vesti mai bune si mai proaspete .... :D

horatiu.cosma

Multumim de poze si de vesti. Am o curiozitate, de vreo 6 saptamani aud vesti de genu ca, camioanele UMB roiesc cu zgura dinspre Calan sau Hunedoara. M-as fi asteptat ca zgura respectiva sa fie deja in terasamente, si noi sa vedem diferente destul de mari din decembrie. Daca nu e acolo, atunci unde duc toata zgura :)?

TibiV

Mulţumim rocklee !....
Super reportajul....
Sper ca la următorul să nu mai recunoaştem locurile... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

stangabriel

Multumim de poze, candva un fond pentru spalatorie merita sa fie creat pentru unii ca tine, cum si alti colegi isi murdaresc masina pentru a vedea tara conditiile de santier. Felicitari   :cheers:

Atila60

Felicitari rocklee  pentru poze,esti un geniu si iti multumesc foarte mult pentru sfat.Ma voi stradui mai mult ca incepator.Ai o palinca de la mine.Sa ne auzim cu bine

radutm

QuoteVictor Ponta, la Antena 3: Ministrul Ioan Rus mi-a dat o veste buna si una proasta. Vestea buna, s-a dat castigatorul pentru studiul de fezabilitate la autostrada Pitesti-Sibiu. Vestea proasta e ca imediat s-a depus contestatie.
Sursa: http://revistapresei.hotnews.ro/stiri-radio_tv-19519708-live-text-victor-ponta-antena-3-1-martie-este-speciala-pentru-profesori-azi-incepand-intra-vigoare-indexarea-salariilor.htm
cont inchis

Ionut

^ Multumim rocklee pentru efort! :cheers:
Am facut o exceptie si am pus in semnatura si SF Sibiu-Pitesti, fiind atat de important pentru reteaua de autostrazi.

NGC

Quote from: panda_no 5 on February 28, 2015, 04:53:52 PM
Quote from: NGC20 on February 28, 2015, 07:59:41 AM
Avem acum si explicatia la problema de ce nu s-a lucrat asa de mult la PTF de pe tronsonul Nadlac - Arad.

Este prevazut si un termen pentru finalizarea lucrarilor pentru aceste lucrari suplimentare?

Durata de executie este de 125 de zile de la data de incepere a contractului.
http://www.cnadnr.ro/docs/comunicate/comunicat%20presa%20punct%20de%20control%20Nadlac%20Arad.pdf

laszlo.robert

Asta inseamna sfirsit de iunie,sa speram ca va fii impreuna cu Arad -Pecica si cu M43 !

panda_no 5

#20548
^^

Multumim pentru informatie NGC20.
Avem sanse sa trecem granita in Ungaria vara asta pe A1. :D