Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 11 Guests are viewing this topic.

alm26mm

In aceste conditii, e clar ca anul 2017 e un termen optimist in ceea ce priveste finalizarea autostrazii Lugoj-Deva.Numai daca ne gandim la tunelul de peste 500 de m... :headache:

alin_simeriaveche

#19906
Dimineata la 7,30 nu aveam ce face



am urca in acel loc unde excaveaza, pe unde urca A1

Piloti forati in varful dealului



fostul cimitir




alin_simeriaveche

micul dejun




























primi de pe forum ce am circulat pe lot 4








ie man

alin_simeriaveche







La Bacea





capat de linie


nod ilia. nimic


Nod A1 Dn


se vede tabla in indepartare de la podurile de tabla


viitorul nod girtoriu


asa insemneaza teloxim podurile :lol:



locul petru pod tubular


^^asa crater era de zici ca era lac

^^in indepartare bomba pe ziua de azi. am ramas socat
inpubctul terminus Teloxim, unde va fi subtraversarea A1




^^prin dealul acesta va fi A1

^^prin acest punct/zona se tot punea retea de apa. Banuiala mea, nu stiu sigur, cred ca petru viitorul spatiu de servicii





:D^^am ajuns si la Margina


aproape de punctul terminus Teloxim...cred ca aici va fi spatiul de servicii


^^si surpriza  lotului






^cica mai este unul facut dar nu are tavanul



^la sediu


dorum

...asteptam cu nerabdare pozele voastre... multumim alin & rocklee... CRACIUN si AN NOU fericit va urez!!  :cheers:

adiarc

am subtiat F5-ul  :)....multumim frumos...imi pastrez optimismul , dar tinand cont de cum arata zonele cu probleme ,un optimist f.moderat
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

horatiu.cosma

Multumim de poze, la cat mai multe :). Lotul 4 intre Mintia si Ilia pare foarte avansat din poze, nu stiu daca asa e pe tot traseul respectiv, dar aproape sigur termina la anul acolo. In rest, pe toate tronsoanele,daca nu incep serios la primavara, chiar si final de 2016 e cam dificil sa inaugureze ceva.

dorum

Impregilo si Comsa/Aldesa au lucrat anul asta la decopertari, structuri mici si  (parca prea mult) la organizarile de santier... nu ne ramane decat sa speram intr-un progres serios la anu'... vom vedea, insa sansele sunt minime sa fie totul finalizat la sfarsit de 2016 (cel putin in stilul in care s-a lucrat pana acum).

simotm

Quote from: Danny550394 on December 23, 2014, 09:14:49 PM
Quote from: north on December 20, 2014, 11:09:50 PM
- Varianta asta economisește 1,5 km privind accesul la autostradă și favorizează clar autostrada (spre deosebire de varianta prin sensul giratoriu din DN 7).
- DJ 709J pe tronsonul relevant pare a fi în formă bună (conform Google Street View din sept. 2012, dar nu cred să se degradat atât de mult încât să nu fie OK traficul de turisme).
Am folosit varianta pe direcția Arad-Nadlac. O recomand deoareca la intersectie cu DN7 este semafor (inteligent  ;) ).

Si eu am folosit-o pe varianta Nadlac-Arad (la semaforul respectiv de pe DN e indicatorul spre Peregu Mare).Ulterior pe acel drum local am sesizat indicatoare cu autostrada , deci cineva a anticipat ca va fi folosit acest drum mai scurt .
La fel ca si in filmari am sesizat traficul f.redus de pe autostrada, intalnind o singura masina (si aia cu botul in sens invers fiind masina politiei).
La iesirea de pe autostrada, in sensul giratoriu din zona Pecica ,e intr-adevar prioritar drumul care iese din autostrada insa  sensul giratoriu e inchis deci in final iesi  tot in DN din lateral si practic trebuie sa te asiguri si implicit sa cedezi trecerwa celor care vin din DN


rocklee

#19915
aline multumim pentru poze si precizari  :)......vezi ca tiai uitat noroiul la mine in masina ...sa vi sa til dau inapoi  :lol: :lol:

alin_simeriaveche


carutasul

Quote from: rocklee on December 26, 2014, 10:54:22 PM
aline multumim pentru poze si precizari  :)......vezi ca tiai uitat noroiul la mine in masina ...sa vi sa til dau inapoi  :lol: :lol:
"Pamantul patriei" :)
Asa, ochiometric, cam cat din lotul 4 e la nivel avansat? Jumatate?

pasadia

Poate sa fie si 80%, cat timp nu au atacat dealul de la Soimus (si n-au facut-o, caci n-au autorizatie de constructie), tot degeaba.

@ horatiu: partea de mai sus e valabila si pentru mesajul tau. Esti optimist in multe mesaje, dar deocamdata nu vad de ce am crede ca vor termina in 2015.

carutasul

De acord cu tine, dar una e daca e totul gata mai putin acea zona si alta e daca atunci cand o sa aiba o solutie acolo restul lotului e vraiste.
Parerea mea e ca incearca si ei sa vada daca pot "ciupi" ceva la Soimus, daca nu ... o sa se resemneze si o sa se apuce de treaba. Intrebam doar pentru palmares, nu ma avant la prognoze, mai ales ca nici nu sunt constructor ca sa pot estima ceva...