News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 55 Guests are viewing this topic.

stangabriel

Resul lotului 2, Pecica Arad,pana la calea ferata are strat de uzura?

Viny

''Ieri pe la 15; de pe DN nu se vedea nicio activitate:''
Unde?, Sau, pe ce lot sunt pozele?

B.Robert

Org de santier lot III Lugoj-Deva.

alecu26

in zona Dumbrava-Margina nici o miscare? e poate singura sansa de a avea cat de cat o surpriza frumoasa si sa deschidem ceva mai mult si mai repede la anul.
Drumurile noastre POATE;

Kidu

O sa revin cu filmarea facuta insa imi cer anticipat scuze pt ca va dura putin. Am un baietel mic de 3 luni care asteapta sa ii fac baita si sa stau putin cu el. Pe urma va trebui sa editez filmuletul din MOV in AVI si eventual sa il pun pe 2 sau 4x. Imi da careva o sugestie de soft user friendly sa nu mai pierd timpul sapand? E prima dat cand fac asta si nu am niciun fel de experienta in editare video. Oricum nu ma culc pana nu va pun filmarea.

Ca si un preview pot sa va spun ca nu arata tau deloc, asfaltul pare ok.

marius_ar

Movie Maker: http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows-live/movie-maker e cel mai simplu si usor de folosit (daca ai Win 7 sau 8 ).

alecu26

felicitari si bine ai venit in grupul taticilor.
Drumurile noastre POATE;

mariansb

In seara asta pe la ora 17 ma deplasam de la Sibiu la Deva. La nodul Orastie traficul era blocat pe A1( erau echipaje de politie) si scos pe DN7. A urmat mersul in coloana de care uitasem prin zona .La nodul Simeria se putea reveni pe A1. Banuiesc ca a fost vreun accident.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

NordKapp

Quote from: VictorC on December 19, 2014, 06:53:18 PM

Mie îmi spune ca filmul a fost șters. :(
Îl aștept cu nerăbdare pe celălalt. :)

rocklee


B.Robert

Quote from: alecu26 on December 19, 2014, 08:21:04 PM
in zona Dumbrava-Margina nici o miscare? e poate singura sansa de a avea cat de cat o surpriza frumoasa si sa deschidem ceva mai mult si mai repede la anul.
La fel ca dincolo. Nicio activitate vizibila de pe DN. Decopertarea in continuarea lotului I e la fel ca inainte.
Poate lucreaza "in interiorul lotului".


ciprebbe

Da, e filmarea stearsa de pe youtube.
Si cam ce zice Neaga despre ce va urma in 2015 - Pecica-Arad, Tm-Lugoj II si Gilau-Nadaselu.

"Anul viitor sperăm să dăm în folosinţă Timişoara - Lugoj, lotul II, care are vreo 26 de kilomeri, cu alte cuvinte să se circule de la Sibiu la Deva, apoi de la Lugoj până la Nădlac. Sperăm să se termine lucrarea de la Deva la Ilia, de asemenea de la Gilău la Nădăşelu, deci estimăm 50 de kilometri. Acesta este ritmul de lucru".

( Urmatorul santier pe lista ar fi lot 4 din A10)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

radutm

In asteptarea videoclipului sa subliniem ca astazi s-a inaugurat nu doar lotul I ci si o portiune din lotul II, fara de care nu s-ar fi putut face legatura de la Pecica 8)
cont inchis

etalgor

De ce mai dureaza inca 6 luni terminarea lotului 2? Nu s-ar putea termina in cateva saptamani? Din filmarile mai vechi parea ca aproape s-ar fi putut deschide si azi...