News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 32 Guests are viewing this topic.


teocharis

Quote from: sebba on December 19, 2014, 01:19:51 PM
singur nu ma duc ca n-are farmec, la urma urmei... ce sa vad? sau sa ajung pe acolo sa pazesc DN-ul pana vor binevoi ei sa deschida traficul? singur nu-mi vine sa stau planton

poate fi o forma de maturizare a publicului care nu se mai entuziasmeaza ptr fiecare ciot deschis.

Kidu

Eu ma duc, sper sa n-o fac degeaba. Ajung la nodul de la Pecica in jur de 16:15.

Ionut

Vad ca pe Google apare deja activa, cand vom vedea trafic verde pe ea sigur e deschisa. :)
Pacat ca nu v-ati organizat. :D

sebba

Sailing away! S/Y Haimana

sebba

Sailing away! S/Y Haimana

sebba

Inca nu s-a deschis.  Fac planton.  Vine si Kidu
Sailing away! S/Y Haimana

laszlo.robert

Hai baieti ,ma uit pe telefon din 10 in 10 minute !

simotm

Quote from: sebba on December 19, 2014, 04:15:23 PM
Inca nu s-a deschis.  Fac planton.  Vine si Kidu
Bucuria pt deschiderea fiecarei bucati (chiar si asa izolata), ma duce cu gandul la primirea unor fructe exotice pe vremea lui Ceasca ...chiar si verzi erau bine primite(probabil unii nu au prins asa ceva)
La fel va fi sa le explici generatiilor viitoare o astfel de bucurie , cum e cea de azi ( sa speram), generatii care vor avea la dispozitie mii de km de autostrada.

Revenind la bucata de autostrada, dc va fi folosita in zilele urmatoare pe directia spre Arad, de puhoiul de lume care se estimeaza a intra in tara, risca sa duca la cozi la iesire daca in sensul giratoriu de la Pecica nu va fi prioritara iesirea de pe autostrada.

doryan93

In Adevarul  se zice ca autostrada este deschisa, insa se circula in regim de santier.Iar pe autostradă nu vor putea circula decât autoturismele, autotrenurile vor merge în continuare pe vechiul drum.
Sursa


sebba

Am terminat de filmat. Am fost la fix la Nadlac, a 3a masina intrata, prima care a iesit.
Filmarea seminocturna la kidu
Sailing away! S/Y Haimana

sebba

Camioane am vazut pe sensul de la Nadlac la Pecica
Invers nu au voie ca sa nu se faca cine stie ce cozi/blocaje la vama

Altfel, autostrada e chiar
ok
Sailing away! S/Y Haimana

NGC

A fost eliberata ieri o noua autorizatie de construire.

18.12.2014: "AUTOSTRADA LUGOJ-DEVA, Lot 2 km 27+620 - km 56+220, Etapa I, Secţiunea C  km 37+681 - km 42+695 şi Secţiunea D km 42+695 - km 47+090"

Asadar mai lipseste autorizatia pentru portiunea Km 47+090 - Km 56+220 din lotul 2 (inclusiv pentru zona unde vor fi cele 3 ecoducte) si pentru portiunea Km 88+106 - Km 99+500 din lotul 4.

sebba

hai Kidule cu filmarea ca avem concurenta! :)

tnx VictorC ptr filmare. la ce ora ai facut-o? ca se pare ca erai cu lumina mai buna cand ai filmat

noi am filmat cu un Iphone5, poate nu va iesi perfect, dar va fi prima filmare cu tenta de nocturna :D
abia astept sa vad si eu cum se vede :)
Sailing away! S/Y Haimana

B.Robert

Ieri pe la 15; de pe DN nu se vedea nicio activitate: