News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 35 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

#18960
E deschisa!!!!

Drumuri bune!!!
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

indru

http://economie.hotnews.ro/stiri-auto-18556300-a1-orastie-sibiu-lot-3-cronica-unui-catastrofe-anuntate.htm
Inca o parere negatia despre felul in care a fost gestionat si inaugurat acest tronson.

Sa fie intr-un ceas bun si sa nu avem parte de vreo catastrofa!

danutzu_1069

#18962
Am vrut sa zic ca sunt WAZERI.
Drumul inca nu apare, eu nu pot edita in zona aia. Dar se va rezolva sa apara.
Intre timp s-a "inverzit" si pe Google

adyneamtu

#18963
^
Puteti da vina pe cei de la Google care n-au aprobat inca editarile.  >:(


simotm

#18965
@indru

De fapt la ce riscuri ne supunem daca folosim bucata recent inaugurata ? Pica ceva de pe lateral sau ne fuge soseaua de sub picioare (adica de sub roti)?
Si riscurile presupun ca vor aparea dupa ceva timp cand apa de la ploaia/zapada se va infiltra in pamantul din zona....

dragos.popescu

S-a deschis autostrada Săliște - Cunța. Iată cum arată! Ponta a venit în inspecție, dar nu s-a oprit! (VIDEO FOTO)
Aici puteti vedea toate inregistrările făcute de noi, la Ora de Sibiu, astăzi.
Vă putem confirma că Victor Ponta a fost sa inspecteze autostrada, dar se afla in drum spre județul Alba. Nu s-a oprit să vorbească și cu jurnaliștii prezenți în capătul dinspre Săliște al autostrăzii.
Sperăm să vă fie utile informatiile, imaginile video și fotografiile pe care le puteti vedea la link-ul de mai jos
http://www.oradesibiu.ro/2014/11/14/ora-de-sibiu-live-s-a-deschis-autostrada-saliste-cunta-ponta-a-venit-in-inspectie-dar-nu-s-a-oprit-video-foto/

ciprebbe

Ponta s-a dus la C Turzii si a scurtat pe autostrada ( dar asta nu se spune).
In cateva minute pe digi24 va fi reportajul de pe lot3
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

istvan78

@simotm: Daca esti un pic paranoic(a), ai putea sa eviti tronsonul imediat dupa ploi torentiale.
Nu cred ca exista riscul unor evenimente catastrofale.

Dar soseaua ar putea sa sufere tasari, deplasari, ruperi ale caii de rulare in lunile ce vor urma.

Eu unul, voi reduce viteza cand trec pe-acolo, sub 100.

user201

Mă bucur că s-a deschis! Să sperăm că va fi și ok lotul!
Ce aș vrea acum ar fi și benzinării, spații de servicii civilizate pe cei 126 de km de autostradă.

Danny550394

Lipsesc 2 ore de pe forum (un drum Brasov-Sibiu) si acum trebuie sa citesc 3 pagini. :lol:

danutzu_1069

Nodul de la Apoldu este functional?

OIL1

NEAGA a zis ca pe acest tronson este aceeasi siguranta ca si pe valea oltului. Pai mai ....omule .... DN7 pe valea oltului e o lucrare veche la care nu prea avem ce sa mai modificam, pe cand autostrata asta acum se construieste!!!! O facem nesigura de la bun inceput??? Este strigator la cer!

istvan78

Din fericire, vorbeste prostii. Adica: caderi de pietre, spre exemplu, de unde pana mea?

boer_escu

#18974
Quote from: istvan78 on November 14, 2014, 04:24:31 PM
Eu unul, voi reduce viteza cand trec pe-acolo, sub 100.

Cred ca multi de aici de pe forum, vom merge cu sub 100 km/h si cu ochii in patru, sa nu se deschida cumva vreun hau sau sa se intample alta minunatie!

Tocmai am vazut stirea pe Digi24: cum poate Narcis Neaga sa raspunda la intrebarea ziaristilor "este 100% sigura autostrada?´ cu raspunsul aberant ´este valea Oltului 100% sigura?!?´  :bash: Vai de noi!!! (scuze de off-topic) :)

Felicitari forumistilor care au fost la fata locului! Eu nu am reusit sa ajung, dar in weekend sper sa dau o fuga si sa vin cu niste poze frumoase!