Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 31 Guests are viewing this topic.

adiarc

Quote from: mishu77 on November 09, 2014, 03:41:58 PM
Quote from: SB76UFO on November 09, 2014, 03:17:38 PM
Pe lotul 3 Sibiu-Orastie se asterne stratul de uzura pe ultimul km. Urmeaza marcajul si vineri, inaugurarea.

O sa fie deschisa full profile sau pe un singur fir pe acel km cum spunea adiarc ?
pt vineri au probabil timp sa deschida full profile ( sapt viitoare ajung prin zona cu o zi , doua inaintea inaugurarii )....astept cu interes sa vad cum se comporta dupa prima ploaie puternica
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

SB76UFO

Full profile sigur. La cele 2 podete cu probleme faceau baietii masuratori cu GPS
"Prostia este eternă și invincibilă"

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

SB76UFO

Poze?? Pai nu spune-i tu ca faci ? :doh:
"Prostia este eternă și invincibilă"

SB76UFO

In alta ordine de idei, pe centura Sibiului se petecea in dreptul trecerii peste calea ferata pe ambele sensuri.




"Prostia este eternă și invincibilă"

stangabriel

Ploaia pe lotul 3 nu va strica asa tare cat o va face tasarea datorata vibratiilor. Apa va eroda mult de acum,dar nu va afecta asa mult calea de rulare. Cred ca problema e in adanc. Geologi pe forum? Da chiar,toate forajele sau macar o parte au armatura?  Sau deepmixing-ul a fost traditonal,apa ciment pamant. In nici o poza nu am vazut o armatura.

wallee

Se pare ca lucreaza destul de intens pe lotul impregilo: sambata dimineata la 9 m-am intalnit cu 3 camioane cu asfalt ce se indreptau in zona Aciliu, iar seara la 8.30 inca un camion din care iesea aroma de bitum fierbinte mergea dinspre Cristian cred ca tot acolo.

SB76UFO

Civilizatie

Chiar, oare cand au de gand sa dea drumul parcarilor si CIC-ului de la Saliste (la care nu am mai vazut activitate de ceva timp)
"Prostia este eternă și invincibilă"

Calinm

Nu prea am postat pe forum , dar il urmaresc tot timpul , intrebarea e de ce nu lucreaza Astaldi /Max Bogl la lotul 2 dintre centura si nodul Pecica , mai ales ca a fost vreme foarte buna de cand au primit contractul.  Eu zic ca daca bagau tare si pe partea dinspre centura spre Pecica puteau fi gata ambele loturi. Eu merg zilnic pe centura autostrada si nu am vazut nici o miscare. In mare parte lipsesc doar parapetii si marcajele , este si stratul de uzura cred peste tot . Sper ca cel tarziu in primavara sa fie finalizat pana la nadlac tot .

RaduC

nu pot sa nu observ ca la lucrarile de pe centura Sibiului, protectia muncii e inexistenta, cat despre siguranta circulatiei, tot asa.


Dedesupt, un exemplu de inchidere de banda intai in Irlanda, o lucrare tipica pentru traficul din acea tara. Presemnalizare la 3km, 2km, 1km plus semne supra-dimensionate si conuri cat vezi cu ochii. In dreptul lucrarilor efective, intrucat acestea sunt de durata, sunt instalate bariere de metal care izoleaza frontul de lucru de traficul de pe banda a doua.

http://www.youtube.com/v/VO1PUFimmFU

NGC

#18685
Daca intereseaza pe cineva, mai jos sunt planurile din SF-ul actual pentru Sibiu - Pitesti.

Acest SF din 2007/2008 face parte din SF-urile a caror licitatie pentru revizuire este acum in desfasurare.

Tunelurile apar cu negru pe traseul rosu-albastru alternant.













Valorile de mai jos sunt fara TVA.



TibiV

Mulţumim NGC20 !

Şi acum cu lupa pe hartă şi google mapa....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

NGC

#18687
Atentie !!! Acest SF se va revizui !!!
Deschiderea ofertelor este in 14.11.2014.

rocklee

CUM  se revizueste  :o :(...io fi tras UE de urechi si sau trezit sa faca sibiu pitesti cat mai repede  :D

florin74

^Si SF-ul revizuit (cu tot cu traseu) o sa il vedem la anul pe vremea asta. Daca suntem norocosi.