News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 28 Guests are viewing this topic.

stangabriel

Hai ca m-ai facut sa ma interesez pe google. Am citi ca cel mai bine se verifica in cele mai defavorabile conditii hidro,cand e mai vulnerabil terasamentul. Acum e destul e uscat.


rocklee

#18617
remebar ....citeva imagini de pe vremea deva orastie ...zona turdas ...mult am batut zona acei si santierul  O:-)..ce vrmurii :-[





rocklee

#18618
terasmentele in zona bretea ilia ....sunt cam 25-3o%...gata  pareria mea ....mai este mult de lucru ....

cam atata  :)

rocklee

ALINE ...UNDE ESTI !!!...nu sti ce ai pierdut  :D :D

gdaniel

#18620
Acum ca a terminat Rocklee (Multumiri!) sa pun si eu ceva poze de ieri seara de la megadebleu.
Scuzati calitatea imaginilor, am ajuns din intamplare si camera telefonului e cam degeaba.

Se asfalta zona mediana (intre benzi), lucrau la santuri imediat langa viaduct, marcajele pe viaduct si rosturile de dilatatie sunt gata.
Lucrau la sapatul pilonilor (pilotilor?) si turnatul de betoane in gaurile cu armatura imediat langa marginea sudica au autostrazii si aproape au terminat cu penultima linie de drenaje de pe partea nordica a debleului.
Si a aparut si o masinarie mica de forat chiar langa halta Aciliu care pare sa aiba treaba de la halta, pe partea cealalta a caii ferate, dar mai inspre Sebes vreo 200m











































Si cand rasarea luna, apare cu un duster de santier un grup cu o tipa blonda care avea vesta pe care scria CNADNR. Inspectia de seara probabil...

cezar-mario2012

Am eu impresia sau au plantat pomisori in zona debleului?

AFC

rocklee si gdaniel, multumim pentru update si poze. Big like!
Referitor la debleu si eu am aceeasi impresie cum ca s-ar fi plantat ceva arbusti.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

florin74

Eu cred ca sunt buruieni de cea mai buna calitate. Sper sa ma insel.  :)

dr4qul4

multumim pentru update.
din poza lui Roklee cu loganul alb sub viitorul pasaj mi se pare destul de lat acesta.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

davyl

Superbe fotografiile! Multumim tuturor pentru efort!

teocharis

am ramas in urma cu noutatile, se va deschide tronsonul Aciliu sapt viitoare, inainte de turul II decisiv, asa cum fusese stabilit?

Ionut

Cel mai probabil da, se va deschide.

phb2

Merci Rocklee pour toutes ces photos.
Si je les analyse correctement, les travaux concernés se situent dans la zone Ilia - Bretea Muresana - Branisca.
Quelle est la situation entre Branisca et Soimus ?

rocklee

situatia la soimus branisca e destul de complicata ....sa mai spus aici pe forum cum sta situatia lilieci cimitire ....dj de relocat ...proprietati de demolat samd...deocamdata nu este autorizatie de constructie ...am vorbit cu un sofer ieri si mia spus ca se asteapta zilele acestea sai de a drumul la lucru ....situatia din teren nu e nimic nou pe aliniamentul autostrazi ....dar ce  am opservat si ne da speranta ca ceva va fi in timpul apropiat e ca am vazut camione umb parcate in zona sensului giratoriu de la soimus...ceia ce nu am vazut pina acum :) :)