Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 30 Guests are viewing this topic.

Pellady

#18585
Dupa cum am inteles eu in portiunea Branisca - Soimus se va face in general pe piloni. Deci trag tare pana nu incepe inghetul la sectoarele unde terasamente sunt din pamant si zgura apoi covor asfaltic, si apoi vor continua cu cele care se fac din beton. Hai cu pozele!

Cristi32

Quote from: Daniel_I on November 06, 2014, 11:37:52 AM
Pana la urma cand se da drumul traficului pe Lot3 Saliste - Cunta din A1? Avem doua surse, una Turnul Sfatului care spune 10 Noiembrie, alta Alba24.ro unde citeaza surse din PSD Alba Ioan Darz, unde se spune ca data e 14 Noiembrie
http://alba24.ro/autostrada-orastie-sibiu-din-14-noiembrie-se-va-putea-circula-si-pe-cei-22-km-dintre-cunta-si-saliste-366516.html

Stie cineva ceva sigur ? e 10 Noi sau e 14 Noi. Sau e 16, ziua votului, asa cum s-au angajat Impreglio ?
Maine, 7 noiembrie, se face o inspectie tehnica in vederea deschiderii traficului. Se pare ca deschiderea oficiala va avea loc pe 10 noiembrie.

horatiu.cosma

Pai in pozele de ieri erau vreo 300 de m inca neasfaltati, in zona podetelor cu probleme. Se poate ca in 4-5 zile sa toarne binder, asfalt, uzura, parapeti etc?

nenea_hartia

^ Se poate da drumul și fără uzură sau marcaje.

rin tin tin

Quote from: Quest on November 06, 2014, 10:13:41 AM
Mersi tuturor ptr comentariile pe subiectul LEA 220 kV de la Sustra/Petrovaselo.
Din cite se vede pe google maps unghiul pe care il face LEA cu A1 este ~20 gr deci nu scapam de stilpi de colt, iar actualul stilp din dreapta e la numai 38 m de axul A1 (cel din stinga ar fi ok, e la 60 m).

Cu 'dihania" de pod casetat m-am lamurit, Radutm ai intuit corect, Romsilva a cerut ptr Herghelia Izvin de la bun inceput acest underpass ptr ca au pasuni pe partea cealalta, unde caii trebuie sa ajunga. Tot ptr protejarea hergheliei, autostrada va avea in aceasta zona panouri absorbante fonic.

Corect cu pod la Herghelia, dar panouri, pt ca nu au fost prins in aviz de mediu, au fost ceruti ulterior de drdp tm
LEA 220 va fi relocata

rocklee

de inceput citeva imagini cu piloni de la viaductul de la intrare din branisca ...


rocklee

#18591
citeva imagini cu viitorul pod [pasarela ]peste dj 147..




rocklee


rocklee



rocklee

asfalt in zona bacea ...vedere spre arad  :D




rocklee

vedere spre deva ...cu viitorul pod [pasarela ] peste dj 153 de la bacea


aici au pus si stratul vegetal...pe margine ...



rocklee

am inaintat cu masina spre cpatul lotului ...se lucra ..nu am mers prea mult ca erau sefi pe acolo si nu am vrut sa risc .... :D


rocklee

#18599
asfalt in zona bacea vedere spre deva ...