News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 20 Guests are viewing this topic.

adiarc

nu se vede bine in poza , dar pe aceste dealuri sunt in continuare acele crapaturi masive care s-au vazut la filmarea lui Eurocopter...cu diferente de nivel si de un m







inca se foreaza, dar cu masinarii mai mici











cam asta ar fii.Inaugurarea este mai aproape , dar nu vad deloc bine modul de exploatare ala acestui lot , mai ales dupa o alta serie de ploi mai consistente si dupa ce vor venii ingheturi mai puternice , urmate de incalziri ale vremii
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

delacroix

#18496
Quote from: adiarc on October 31, 2014, 01:40:17 PM


Si eu care speram sa fim pe primul loc in EU macar la categoria "Cel mai spectaculos debleu".
@adiarc :cheers:

rocklee

#18497
in cinstea lui adiarc ... :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :drunk:

multumim de imagini si dedicare ... :)

Danny550394

Quote from: florin74 on October 31, 2014, 08:51:37 PM
Tipul cu care am vorbit avea fratele la Lugoj-Deva, lucra la statia de asfalt. Si din cate spunea zicea ca merge statia in fiecare zi. :)
Adica UMB asfalteaza pe lotul 4? Ca Salini si Comsa-Teloxim-Aldesa-Arcadis sigur nu. Astazi am mers Sibiu-Timisoara-Sibiu si loturile 2-3 sunt la stadiu de terasament si decopertat. Cel ma tragic mi se pare ca zona Cosevita nu este atacata. Trist este si faptul ca degeaba ar termina UMB. Ar fi Sanovita reloaded.

Oricum referitor la cele trei loturi sunt foarte pesimist. Mai devreme de vara 2016 nu le vad terminate.

@adiarc  :gj:  :cheers:

Abia astept momentul deschiderii. Chiar si cu restrictii.

dr4qul4

Nu contează numărul posturilor.
Contează numărul posturilor la obiect. Aici ma refer la informațiile °specialiștilor° de pe forum: florin, nenea-hârtia, frunzăverde, cutter, disney, fara de care ne-am da toti cu presupusul, dar si la cele care conțin imagini si filmări.
Nu contează cele 1000 de posturi, in schimb contează cele multe mii de poze postate de adiarc din °zone de conflict°. Tot aici tb să-i menționam si pe rocklee, dorum, ciprebe, eurocopter, care nu se dau înapoi sa-si murdareasca mașină sau sa petreacă ore întregi pt prelucrarea filmărilor.

PS. Daca am uitat pe cineva, ii cer scuze de pe acum.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

rocklee

adi ce este aceasta ..probleme cu terasamentul sau e noroi pe asfalt ???  :o

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

mariansb

Acum sunt la Arad si maine in drum spre Sibiu o sa intru sa vad cum se mai prezinta lotul UMB.
Pe lotul 3 si aseara la 20.30 erau camioane intre viaduct si Apoldu.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

NGC

^^^ Daca tot esti acolo, nu te uiti si care e situatia la pasajele peste CF?

mariansb

Ba da ,intr-o ora-doua o sa ajung pe acolo :)
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Pellady

Quote from: Danny550394 on October 31, 2014, 09:26:26 PM
Adica UMB asfalteaza pe lotul 4? ....... Trist este si faptul ca degeaba ar termina UMB. Ar fi Sanovita reloaded.
...
Nu cred ca ar fi un Sanovita reloaded, lotul 4 al UMB se termina dincolo de nodul Gurasada (Ilia) care da acces in drumul national Deva - Arad. Daca lotul 2 si 3 Lugoj Deva nu ar fii deschise majoritatea ar folosi in continuare acest drum national spre Arad. Insa sa vedem daca UMB face ceva de la Branisca la Soimus ca acolo este adevarata problema a lotului 4.

stangabriel

Nodul ilia nu e pe Lot 4. Asa stiu.

Danny550394

Nodul Ilia este pe lotul 3. Lotul 4 incepe la primul podet dupa nod.
Lot 4: km 77+361-km 99+500

tonică

citesc si eu cu intarziere ce s-a mai scris, multam frumos tuturor pt eforturi.
As vrea sa subliniez legat de filmuletul lui eurocopter caruia inca odata ii multumesc ca asa cum precizau si ionut ori tavi e facut nu pana la mako ci pana la nodul cu nagylak. Adica fix pana unde autostrada lor e aproape gata. Se poate vedea asta din ultimul cadru, unde pana in zare se observa asfalt probabil fara strat de uzura. Dealtfel de la mako pana la acest nod s-a lucrat mai asiduu caci atat sunt interesati sa deschida, punctul de frontiera fiind pe partea romaneasca acolo unde se si poate observa de la nod pana spre granita imensa zona decopertata. Asa ca inca odata, nu ungurii sunt problema noastra ci noi insine.
(Despre schengen nu cred ca mai are rost sa vorbim, la cum necheaza victorasul lor mai degraba voi iesi ungurii din spatiul schengen decat ca vom intra noi..)