Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 29 Guests are viewing this topic.

cutter

Se pare că guvernul chiar intenționează ("pe bune", adică nu doar declarativ) să deschidă pe 15 noiembrie. S-ar fi rezolvat cu depozitarea pămîntului.

stangabriel

De folos vestile in premiera. Sa vedem.

Tavi

Vestea este buna cutter. Speram sa nu ramana doar la nivel de veste.

MihaiTL

Cutter, ceva vesti despre Pitesti-Sibiu in Master Plan? A ramas tot Express?

cutter

Da, drum expres.

Tot ce e TEN-T Core e DX. Tot ce nu, e autostradă, cam asta pare să fi fost regula după care s-au ghidat :)

În plus, așteptăm degeaba se pare marea bombă de mîine, pentru că cea mai importantă informație (se pare că) nu va fi oferită: ce proiecte se fac în 2014-2020 și care mai tîrziu. Presupun că fiind un cartof fierbinte, va fi amînată decizia (publică) pînă după alegeri...

MihaiTL

Pai si acum o sa scoata la licitatie alt SF pt drum expres? Offf Doamne!

cutter

Nu neapărat - din ce-am înțeles se poate modifica licitația actuală, de-aia le tot amînă.

rin tin tin

Quote from: Archi on September 29, 2014, 09:18:25 PM


-TS nu doreste finalizarea celor 6 km dintre Sanovita si Topolovat mai repede decat restul lotului deoarece are foarte multe basculante neinmatriculate, care circula doar pe autostrada, finalizarea lor ar insemna ca toate acestea sa fie inmatriculate pt a putea circula pe DN.

-Tot pe cei 6 km dintre Sanovita si Topolovat este o portiune (~200 metri) care este neatacata deoarece trebuie sa vina arheologii, iar TS s-a inteles cu ei sa nu vina pt a avea o scuza pentru nefinalizare.


:o   Teoria f interesanta.....dar fara noima...


ciprebbe

Ultima bomba marca ponta(cu p mic) acum in direct la TV.
Sibiu- Pitesti e doar drum express pt ca doar atata finanteaza UE si el vrea Autostrada da nu are bani.
Ma opresc aici sa nu sparg ecranu :gaah: :gaah: :gaah:
Trebuie sa ne organizam si sa avem reprezentanti la dezbaterea publica!!!
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

cutter

Am postat și eu aici.

Reacții culese în ultimele 5 minute (fiecare de la altcineva):
- "simt ca imi pierd mintile :|"
- "televizorul meu a supravietuit cu greu"
- "Ma opresc aici sa nu sparg ecranu"
- "of Doamne...ce soarta crunta"

Eu o să merg joi la AMPOS-T să copiez niște documente privind fazarea care au fost impuse printr-o Instrucțiune recentă. Deși în Instrucțiune scrie clar că beneficiarii (adică CNADNR, CFR, ș.a.) le vor trimite prin email către AMPOS-T, ei nu pot să fac forward către mine, mă invită la sediul lor să le consult.

Cu ocazia asta, o să întreb și de dezbatere și vă țin la curent. Și eu vreau să particip.

Ionut

Stati fratilor calmi, mai este pana pe 2 noiembrie.
Cand adminul face offtopic, e clar groasa.

Ontopic: back to A1, va rog. Nu de alta, dar avem topic si pentru masterplan si pentru autostrazi (thread general). Cat despre A1 Sibiu-Pitesti, in opinia mea ne agitam degeaba. Autostrada asta a fost scoasa, bagata, retrogradata si schingiuta fara rezultat real, pozitiv sau negativ. Deci ne agitam aiurea pe ce deseneaza ineptii astia in Paint.

rocklee

cat sar agita guvernanti ...si noi de facut tot se face ...pitesti sibiu....ca bani sunt la ei  UE ..nu la noi ...asa ca facem ce spun ei nu ce vreau ''altii''....problem e caind se va face ....

Chagall

Recunoasteti locatia?  :)



Mai multe poze gasiti aici.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

alecu26

si eu care credeam ca o sa vin cu vestea buna despre Impregilo....

Pe la 20.00 deja pe intuneric...vreo 10-20 de basculante veneau dinspre capatul Sebes al viaductului spre acea organizare. Poate se retrageau...sau chiar lucrau.

Foarte interesanta informatia despre podete. Ce naiba se intampla acolo? ce foreaza? chiar si un simplu podet cu fundatie directa are probleme de stabilitate si acum se fac subforari si injectari?????
Drumurile noastre POATE;