Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

9 Members and 19 Guests are viewing this topic.

jalemare

IFORMARE
cu privire la prelungirea termenului de depunere a ofertelor pentru procedura de achizitie
publica a contractului: Revizuire/ Actualizare Studiu de fezabilitate pentru
Autostrada Sibiu-Pitesti
Va informam ca in Anuntul de participare nr. 151207, publicat in SEAP in data de
31.05.2014, prin care a fost initiata procedura de licitatie deschisa pentru atribuirea contractului
,,Revizuire/ Actualizare Studiu de fezabilitate pentru Autostrada Sibiu-Pitesti", avand
termenul limita pentru depunerea ofertelor (conform Anuntului de participare nr. 151207,
publicat in SEAP in data de 31.05.2014), 23.07.2014 ora 12:00, s-au facut urmatoarele corecturi
in anuntul original:
1. La SECTIUNEA IV: PROCEDURA, pct. IV.3.3) ,,Termenul limita pentru depunerea
cererilor de documente sau pentru acces la documente: 23.07.2014 ora 11:59", se modifica
astfel:
,,Termenul limita pentru depunerea cererilor de documente sau pentru acces la documente:
06.10.2014 ora 15:59";
2. La SECTIUNEA IV: PROCEDURA, pct.IV.3.4) ,,Termen limita pentru primirea ofertelor sau
a cererilor de participare: 23.07.2014 ora 12:00", se modifica astfel:
,,Termen limita pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare: 06.10.2014 ora 16:00";
3. La SECTIUNEA IV: PROCEDURA, pct.IV.3.8 ,,Conditii de deschidere a ofertelor. Data:
23.07.2014 ora 14:00", se modifica astfel:
,,Conditii de deschidere a ofertelor. Data: 07.10.2014 ora 15:00".


trifuhoria

Sa speram ca nu se mai opresc pana nu termina!!!

sebba

Am filmat Arad-Nadlac acum 2 ore.
Mai tarziu urc filmarea
Am vb si ptr o filmare spre Mako, poate pe sapt viitoare
Sailing away! S/Y Haimana


sebba

nu rupeti inca F5-ul dar nici nu plecati prea departe :)
Sailing away! S/Y Haimana

patruroti

incepem sa traim o normalitate, aceea ca puterea nu poate ignora comunitatile, fie ele virtuale sau nu. politicienii erau obisnuiti sa ne-o ,,traga" cum vor ei fara nici o teama. astazi lucrurile s-au schimbat si ma bucur ca e asa. tara e departe de a fi functionala iar regimurile sunt mai degraba ostile cetateanului. oricum, am mai multa speranta vazand ca nu le merge cum si-ar fi dorit. bafta baieti!
astept cu nerabdare filmuletul!
cine stie, poate apuc in februarie sa merg la ski pe mai multi km de autostrada ca acum.

sebba

Gata! :D

La inceputul filmarii am prins si pasajele (in paragina?) de pe centura Aradului
Enjoy!

http://youtu.be/MqSbJFe4brs

http://www.youtube.com/v/MqSbJFe4brs

Filmarea este gratuit oferita de HTM.Ro
Sper sa mai am de lucru ptr aviatorii din Arad si sa mai pot face si alte filmari in asemenea conditii


Inca nu a procesat youtube-ul, va fi gata in cateva minute
Sailing away! S/Y Haimana

rocklee


Eurocopter

Superb Sebba ca ai reusit sa faci rost de sponsorizare! E o importanta gura de aer pentru buget si putem in acest fel sa strangem bani pentru restul obiectivelor din luna octombrie.

istvan78

Ce va fi cu suprafata imensa a laturilor debleului? Cine o va intretine? Va fi in interiorul gardului si deci in administrarea CNADNR, sau in afara? In al doilea caz, ar putea fi pasunata ca si inainte, dar in primul caz cum va fi intretinuta?

adiarc

se vorbea ca va fii impadurita...acum ramane de vazut
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

horatiu.cosma

Intr-adevar, doresc sa o impadureasca. Practic e singura solutie anti-alunecari de teren, avand in vedere ca solul e moale. In schimb pe partea cu calea ferata, unde nu au reusit sa escaveze ca si dincolo, vor fi probleme cu alunecarile...deja se duce terenul in unele locuri  >:(

sebba

am revenit... incerc sa rezolv problema... sper sa nu dureze mult.
de data asta o sa revin dupa ce voi avea filmul up and running

@Ionut, eu n-am contribuit niciodata la "fondul de pensii" ptr filmari iar filmarea asta am facut-o in contra-partida cu zburatorii din zona
asa ca nu e nevoie de decontare, e "aportul meu practic" la ce facem noi p-aci... :)
nu mai spun ca mi-ar fi placut sa am un "Vickers" pe avion ca o sa credeti iar ca am tendinte "neortodoxe" :lol:
Sailing away! S/Y Haimana

horatiu.cosma

Merge, multumim pentru filmare, super. Dupa parerea mea de necunoscator, daca ar incepe lucrul Astaldi pe lotul 2 maine, pana la finalul anului am merge de la Arad la Nadlac pe autostrada.