Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 29 Guests are viewing this topic.

alecu26

Quote from: trifuhoria on August 22, 2014, 01:11:53 PM
Pozele sunt de pe facebook postate de un inginer cu care m-am imprietenit pe cand lucra la Sebes (Straco). Acum stiu ca e la Salinii Impregilio...deci ce lot e?

Domnul Tudor Dobrin? sau poate sunt mai multi care au plecat de la Straco la Impregilo??

Oricum nu am mai vazut demult vibrator de beton la un beton de egalizare....si sunt curios ce fel de podet va fi acolo. E destul de interesant ca toarna fara cofraj, dar din perete in perete. Poate fi intradevar mai economic...dar depinde de la situatie la situatie.
Drumurile noastre POATE;

trifuhoria


rebel

de sambata trecuta cand am trecut spre Sibiu pe lotul Astaldi(dupa viaduct) apare ca deschis parcarea + wc-urile (toate de la 3000/2000/1000/500) dar era blocata ; aceiasi problema si in seara asta in directia opusa ..

cibernelu

Quote from: luc on August 19, 2014, 11:04:43 PM
La primul sens giratoriul de langa Lancram, se construieste un drum de acces din sens, pe langa gardul ultimei case, spre raul Sebes:

Stie cineva ce reprezinta?
Drumul ce ducea la Ripa Rosie a fost blocat de autostrada si acum fac o noua varianta ca sa repare gafa

Cetatean

#17074
^
Asa am crezut si eu initial, dar acest drum este de fapt al unui investitor privat care va construi o benzinarie.

Da, corect Tudor Dobrin a fost PM la Straco o perioada pe OS lot 2, iar acum este la Lugoj la Salini.

mariansb

Ieri pe la 18 in drum spre Arad  luat o pe judeteanul paralel cu lotul UMB. Nu e mare progres de la ultimele poze.S a mai lucrat la structuri si la o parte de terasament.O sa pun si poze zilele astea
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

Poze de ieri de pe lotul UMB

[/URL]















[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

Klaudiu!!!

se lucra pe lotul UMB cand ai facut pozele?

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

Klaudiu!!!

Parca spunea cineva de pe forum ca ar fi liberi pana luni.

florin74

Da, au de joi pana duminica inclusiv. (o data pe luna). In rest baga si sambetele, iar programul de lucru este zi lumina  :).(06.00 - 20.30)

adiarc

sunt curios daca pe 25 o sa primim vesti , legate de lotul 2 Nadlac-Arad
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

schluppi

Imagini Timisoara Lugoj, de la est spre vest:

















schluppi

Habar nu am de ce unele imagini sunt in format mai mic