Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 14 Guests are viewing this topic.

nicolaem

azi asteptam un anunt important....
nu stie nimeni nimic despre lotul lipsa Nadlac- Arad?

florin74

Poate maine. Dar cred ca nu e  suspansul asa mare :D

adiarc

sper...sper si eu sa nu fie...prietenii stiu de ce  :)
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ionut

Suspansul nu e deloc mare, insa eu sunt curios daca vor fi contestatii...

alecu26

Quote from: Ionut on July 30, 2014, 05:05:35 PM
Pana la urma nu era vorba sa se reabiliteze A1 Bucuresti-Pitesti la pachet cu A0? Se mai stie ceva de treaba asta? Pun intrebari stupide, probabil.

clar

Dar mie i-mi place optimismul lui Sova care tot dadea inainte cu Pitesti-Craiova si A0 la pachet cu A1 si A2..dar stia bine ce probleme sunt oricum pe Comarnic-Bv.
Drumurile noastre POATE;

dorum

Lot TS dezolant dupa atata ploaie... balti imense, camioane si utilaje parcate, oameni lipsa... O sa revin cu niste poze de la Sanovita... in rest n-am avut ce poza din pacate...

bogdymol

La cum a fost vremea, nici nu te poti astepta sa se rupa cu lucrul. Asta e, n-ai ce face, asta e timp mort...
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

dr4qul4

pe vremea asta nici macar tractorul nu poate intra sa are, ce pretentii putem avea de la ei. Un camion incarcat cu piatra s-ar scufunda imediat in namol.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dorum

#16763
Sanovita. 31.07.2014
























NGC

#16764

alin_simeriaveche

acestea sunt alte modificari decat cele prevazute cu cateva luni in urma?

Redox

Multumim de poze dorum :cheers: !
E o veste buna ca TS au inceput sa puna balast stabilizat aproape de Sanovita. Totusi, stie cineva de ce sunt 2 bucati discontinue si o bucatica mai mica pe celalalt sens? Cel putin acea fasie de pe sensul din dreapta nu ii vad rostul acum.

dorum


NGC

Quote from: alin_simeriaveche on July 31, 2014, 02:30:35 PM
acestea sunt alte modificari decat cele prevazute cu cateva luni in urma?
Sint aceleasi, dar din cite stiu nu se stia de toate, in special de punctele d) si e).

dorum