Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 17 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche

udar multumim mult pt informatii

dorum

#16546
Astazi nu a lucrat nimeni (ma refer la TS, Salini, Comsa, UMB) din cauza solului imbibat cu apa...

TS lucreaza mai mult la terasamente si podete...
Salini inca nu a terminat de construit si amenajat Baza, iar pe traseu au decopertat ceva pt drumul tehnologic
Comsa a ajuns cu decopertarea pana in zona Ohaba (inspre Lugoj) si a inceput decopertarea pe cealalta parte a DN, langa organizarea de santier
UMB nu ma pronunt pt ca am trecut in graba fara sa studiez ce au lucrat...


Continuare update lot TS:

Izvin - nod Izvin








Izvin - Recas



Recas





Recas-Petrovaselo



Petrovaselo - Sustra







dorum


dorum

#16548
Comsa-Teloxim


zona Ohaba













zona Lapugiu







zona nodului Dobra








alin_simeriaveche

Multumim Dorum. Situația e așa cum am intuit acum câteva zile in legatura cu Salini si Teloxim

mns


iuli

Problemele sunt pe întreg traseul Arad - Timișoara. Sunt cam ciudate acele găuri pentru că sunt relativ mici ca diametru dar foarte adânci, dincolo de stratul de uzură.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Tavi

Teste? Dar cine sa le fi facut si sa le fi lasat asa neumplute?  >:(

ciprebbe

30 cm diametru?...cam mari pt teste si daca mai sunt si adanci ...........hmmmm
Garantie ceva?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

chr

Nu prea cred ca au 30 cm diametru, par mai mici daca compar cu textura asfaltului.
Oricum, ca idee, cand faci o astfel de poza e bine sa pui un obiect comun - un pachet de tigari, o cheie de masina, mana, piciorul, ceva - ca sa poti compara.

iuli

Cam așa arată acum nodul A1 (lot 2 Nădlac - Arad) cu Arad bypass















-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

danutzu_1069


iuli

Quote from: chr on July 14, 2014, 02:41:35 PM
Nu prea cred ca au 30 cm diametru, par mai mici daca compar cu textura asfaltului.
Oricum, ca idee, cand faci o astfel de poza e bine sa pui un obiect comun - un pachet de tigari, o cheie de masina, mana, piciorul, ceva - ca sa poti compara.

Eu nu aș zice că fix 30 dar foarte aproape. Undeva între 15 și 20. Poate că au fost mai mici inițial dar s-au lărgit în ultima săptămână. Au fost acoperite cu smoală și din cauză că sunt făcute pe prima bandă și roțile de la TIR-uri au cam lărgit. Nu știu dacă sunt chiar pentru probe că sunt cam aiurea făcute. Adică cam aleator.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

florin74

#16558
Avem castigator la consultanta si pe lot 3 Lugoj Deva : HILL International,

Louis Berger si-a retras actiunea din instanta.
http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000316952&id_inst=2

Mai trebuie sa aflam la lot 2  :)

adiarc

se pare ca , incet , incet , noua legea incepe sa-si arate efectele pozitive , daca unii isi retrag contestatiile.
Acum sper ca n-au primit ceva la schimb si de aceea au retras-o :)
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura