Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 35 Guests are viewing this topic.

alecu26

si acele sume sunt suficiente.

Pentur firme care fac asta, contestatia, doar sa se afle in treaba sunt suficiente.
Ia uitativa de exemplu pe CNSC la niste firme gen Paulus, sau Aego....apar in zeci si zeci de contestatii, in domenii foarte diverse.

Eu cred ca acestia merg doar la ciupeala...si dupa aia cer bani sa renunte la licitatie, sa te lase sa lucrezi.
Drumurile noastre POATE;

iuli

Interesată ipoteză. Sincer nu mi-a trecut prin cap că ai putea face bani din contestații. E chiar foarte plauzibilă. Mă gândesc că varianta asta e cam cunoscută în cercul constructorilor.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

alecu26

aia nu se pot numi constructori.

au tot felul de terte sustineri sau hartii de la firme de prin spania si asa se descurca. Nu cred ca au turnat in viata lor 1 mc de beton.
Drumurile noastre POATE;

florin74

E interesant de vazut noul plafon. Stiu ca au fost meciuri grele cu CE cand s-au introdus sanctiunile astea. Pe varianta initala cred ca era 2 sau 3%. Eu zic ca un 0,5-1% ar fi OK.

alecu26

chiar m-am uitat...la cele doua firme la care retinusem numele:

AEGO are peste 10 contestatii la CNSC pe anul asta

Paulus ceva mai putine....vreo 6-7.
Drumurile noastre POATE;

florin74

#16355
Fata de IT2 YOU astia sunt mici copii. 18 bucati numai anul asta.
Stai ca am gasit  unii mai tari ca astia : CAMELEON SECURITY : 20 pana acum.:bash:

weaz

#16356

Ionut

Baieti, A1 va rog. Discutia e foarte buna de parcare.
Ontopic: Eurocopter a filmat, deci pazea. :)

Shhhh

@Ionut: am observat in semnatura ta T2-T3 pentru lot 2 Tm-Lugoj. Am pierdut ceva informatie sau cum de s-a ajuns la estimarea asta? Adica inteleg ca nu e sfarsitul anului astuia - inceputul anului viitor, dar chiar 2 ani de-acum inainte sa mai dureze acest lot?


Ionut

^ Este exact termenul legal, termenul de pe panourile de santier. Vom vedea daca vor termina mai devreme dupa modelul vecinilor de lot (UMB).


Redox

Multumesc Eurocopter ! Multumesc tuturor colegilor care au contribuit la aceasta filmare ! :cheers:
In zonele cu probleme sa vede miscare cum nu s-a mai vazut niciodata la Impregilo, hai cu 15 Noiembie :D !

Goldmund

#16362
Eurocopter
chapeau pentru interesul vostru si abnegatia de care dati dovada!
Felicitari!

adiarc

multumim frumos Eurocopter
e imbucurator ca se lucreaza si ca a intrat in actiune si masinaria de ,deep mixing
dupa amploarea lucrarilor se pare ca vor totusi sa termine anul asta
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alin_simeriaveche

Felicitări şi mulţumim Eurocopter. Nu mă aşteptăm să filmezi aşa de repede. Acum 20 de min am trecut pe lângă lotul Impregillo. E linişte şi pace. Utilajul de deep mixing s-a mai  îndepărtat de poziţia iniţială. Scriu de pe telefon şi nu pot să văd filmarea. Dimineaţa am să-l văd, abea aştept :)