Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 20 Guests are viewing this topic.

Eurocopter

Filmarea a fost facuta astazi.

Multumiri merg si catre http://www.autominder.ro/ , primul sponsor privat al actiunilor noastre!

carutasul

Eurocopter, eu zic ca ceea ce se vede  pare ok, poate am avut asteptari prea mari pentru ca am vazut pana acum doar capatul de la care au inceput.

dorum

#15497
Ai dreptate carutasul...pana acum eu si archi si rocklee am pozat doar Sanovita si inca 2-3 puncte in care se lucta... Eurocopter ne furnizeaza o imagine superba de ansamblu si ii multumesc muuuult pe aceasta cale!!

Eurocopter, pe lugoj deva 4 cum se lucra?

ciprebbe

Quote from: Stefan Tudor on May 19, 2014, 05:09:31 PM
Ionut  :) , te rog sa revenim la discutiile despre A1!  ;) Esti rautacios la adresa dnului ministrel ... face si el cat poate ... si cat stie ... pana forumurile nu vor creste si implicit presiunea asupra "autoritatilor" habarniste, ca sa nu zic incompetente ... trebuie sa ne afisam cu asemenea specimene! Eu il consider pe Sova un adevarat tovarsh si pretin!  :lol:

Motiv pt care bagati la imprastiere(distribuiti)  pe FB filmarea lui eurocopter !!!

https://www.facebook.com/peundemerg

Quote from: dr4qul4 on May 19, 2014, 08:20:39 PM

:excited: :cheers: :gj:

Eu zic sa-i dam share la filmare lui Sova. Poate din aer intelege mai bine decat de pe plansa.  :lol:
Inclusiv lui !
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Filmarile ajung de fiecare data sus de tot. Cel mai sus. De asta sa fiti convinsi. Cred ca asta este un motiv pentru care nici nu se mai sinchisesc sa faca filmarile prin MT/Aeroclubul Romaniei ca pe vremea Dnei Boagiu. Daca le pica mura-n gura... Si daca tot e campanie electorala ma gandesc ca vor urgenta procedurile diverse pe segmente gen Pecica-Arad si platile pe cele in lucru.

iuli

Din pacate cam gata cu campania :( O sa intram intr-o amorteala din punctul asta de vedere pana prin noiembrie :(
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dr4qul4

tot anul asta va fi o mare campanie.

Infrastructura devine un subiect fierbinte.
Abia astept sa se opreasca ploile ca sa vedem cum accelereaza santierele. inca astept sa vad ceva miscare pe lotul 2 Lugoj-Deva.

PS. Nu m-ar deranja daca l-as vedea pe Sova in fiecare saptamana la televizor, facandu-si selfiuri cu cate un viaduct .



Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

iulius

"Filmarea a fost realizata in data de 19 mai si a fost facuta de catre o firma specializata, la comanda pasionatilor de infrastructura din Romania, organizati pe trei forumuri dedicate.", in Opinia Timisoarei, multumim @Eurocopter
http://www.opiniatimisoarei.ro/autostrada-timisoara-lugoj-filmata-din-avion-vezi-in-ce-stadiu-se-afla-lucrarile-la-lotul-2-video/20/05/2014/

Eurocopter

http://www.youtube.com/v/xtlJvNQBKpk

Din motive pe care nu am reusit sa le descopar, la filmarea aceasta nu ma lasa sa pun watermark. Enjoy!

trifuhoria

Cateva lucruri interesante...pe langa faptul ca nu se prea lucreaza pe lot 3...
Alunecarea de teren de dupa nod cunta... Nu stiam de ea si trebuie urmarita...alt aspect: multitudinea bazinelor de colectare a apelor pluviale de pe acest lot... Nici de acestea nu stiam, ele lipsindcu desavarsire de pe celelalte loturi. Alunecarea de dupa nod apoldu depe dreapta su apoi alunecarea de la aciliu de pepartea dreapta.... Si inca o data.... Faptul ca nu lucreaza nici macar unde ar putea sa o faca, gen parapeti de lacunta la apoldu...

Sincer nu cred in finalizarea lotului in aceasta toamna... Dar mai speram!!!

Alexuss

Multumim de filmare! din ce vad eu in ultimul clip, in afara de cei 6 km cu probleme, lucrarile sunt cam la 80-85% gata. Cat despre cei 6 km, nu stiu ce sa zic, sa inteleg ca o sa rada tot dealul de la Aciliu?! pana la nivelul autostrazii? nu stiu daca asta o sa rezolve problema pe termen lung, adica zona ramane instabila, si da, nu o sa mai pice dealul peste noi, o sa alunece pe sub noi.
Cat despre Tim-Lug,  TS mi se pare doar "in grafic",merita laude avand in vedere ca pe Lugoj-Deva, nu este facut nici macar drumul tehnologic...trist

adiarc

eu sunt curios pe ce isi ia banii consultantul pe lotul 3...cred ca e vb de Consitrans...cum prezinta el evolutia lucrarilor pe lotul 3 ???
probabil , atat pe partea cu probleme , cat si pe mare parte din zona fara probleme , cred ca asteapta ploile de toamna , caci pe ploaie se asfalteaza mai bine  :o 
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

dr4qul4

Lasand la o parte debleul de la aciliu, se observa o problema la fel de mare la debleul de dupa apoldu. Acolo terasele facute au luat-o deja la vale si in plus se observa crapaturi de sute de metrii lungime la distanta de pana la 50m fata de autostrada.

Iar la sacel tot nu au pus pamant peste tunel.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

nenea_hartia

Oare Astaldi au de gând să facă și un cover la cut-ul ăla?

@Eurocopter: :cheers:

vancouver

Poate asteapta sa vada daca nu cumva se infiltreaza apa prin tavan, ca sa repare inainte de a acoperi cu pamânt. Dupa le va fi mult mai greu.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.