Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 40 Guests are viewing this topic.

Eurocopter

Am filmat intr-un maraton TM-Lugoj lot 2, Lugoj-Deva 2,3,4 si Orastie-Sibiu de la Sebes pana dupa tunelul Astaldi.

Azi voi posta TM-Lugoj 2 si restul zilele urmatoare dupa cum voi avea timp sa le procesez. Intrebare, pe Orastie-Sibiu sa postez intreaga filmare (aprox. 12 min) sau doar lotul Impregilo?
Modify message

Ionut

Pune tot! E interesant de vazut traficul de sus! E doar 12 min, cine vrea se uita doar pe lotul Impregilo. :)
Super tare, atentie la F5. :D

Eurocopter

Cam in jur de ora 9 apare TM-Lugoj, Sebes-Saliste maine si Lugoj-Deva lot 2,3,4 e mult de prelucrat deci cred ca doar pe miercuri.

alin_simeriaveche

multumum eurocopter. poti sa ne spui ceva impresi dupa ziua de azi de pe santierele patriei? saune lasi in suspans :D

dr4qul4


:excited: :cheers: :gj:

Eu zic sa-i dam share la filmare lui Sova. Poate din aer intelege mai bine decat de pe plansa.  :lol:
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Morosanu

#15485
Scuzati, dar de cand e Selina constructor pe lotul 2 Lugoj - Deva? A declarat asa ceva Soava? Asta-i asa de habarnist ca nu stie nici macar cine construieste un lot. Nu degeaba are privirea aia de tamp in fata plansei.... :bash:
Politica distruge tot ce atinge.

florin74

Eu zic sa intri pe pagina lui Sova si sa-l intrebi personal  :D


Eurocopter

Quote from: alin_simeriaveche on May 19, 2014, 08:18:43 PM
multumum eurocopter. poti sa ne spui ceva impresi dupa ziua de azi de pe santierele patriei? saune lasi in suspans :D

Tristete, parca nici Tirrena Scavi nu se ridica la nivelul asteptarilor.

dorum

...eu am incercat sa va fac sa nu aveti sperante desarte legat de TS...


panda_no 5

Oricat ti-am multumi tot nu ar ajunge pt ceea ce faci.Thx.

Cam slaba miscarea, cam putine utilaje.
Tronsonul nu e greu deloc, front de lucru au, utilaje si oameni nu prea.
In ce zi ai filmat tronsonul asta?
Ieri, duminica?

RaduC

#15492
La cata apa se vede în filmare,  nu prea cred ca conținutul de apa din solul pentru terasament este în parametrii indexului de plasticitate pentru a permite o compactare optima. Poate așteaptă sa se mai usuce.  Oricum,  mai au puțin de decopertat. Vine vara,  atunci vor intra în viteza la lucru.

Mersi Eurocopter pentru filmare,  pana acum am fost student sărac  sper sa pot contribui în  curând și eu cu ceva € pentru zborurile viitoare.  :cheers:

NGC

Daca nu mi se pare mie, TS se concentreaza mai intii pe podete si terasamentul din imediata lor vecinatate.

alecu26

eu zic ca se misca super bine avand in vedere conditiile date. Doar sa nu se intample ca pe deva lugoj 1...când au inceput cam la fel..dar au pus dupa aia frana 1 an.

Aici...eu zic ca si ei lucreaza cumva cu grija....avand in vedere ca nu au autorizatie, nu au proiectul aprobat...etc,etc. De aceea nici nu s-au apucat de structurile majore.

Iar de ploile aproape catastrofice din zona din ultima luna practic....mai mult iau tras inapoi...ce sa mai vorbim de progres.
Drumurile noastre POATE;