Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 33 Guests are viewing this topic.

anacronox

Quote from: Ionut on April 24, 2014, 05:48:30 PM
Se respecta vad, sa nu-si murdareasca pantofii. N-ai treaba.

Dar, pe bune, de ce-a venit? Ca putea sa zica si de la Bucuresti ca se lanseaza licitatia "in curand" pe Arad-Pecica. Si restul putea afla de aici, de pe forum. Adica ii spuneam noi cum se lucreaza pe Lugoj-Deva. Si cum nu lucreaza Impregilo. S-a dat si el cu elicopteru', deh.

a venit in campanie electorala si "pentru a verifica cu ochii mei harnicia constructorilor"


patratel_ro

nu are nimeni ceva poze interesante sa sarbatorim frumos (nu cu sova) implinirea a 1000 de pagini?

dorum

#14943
Quote from: anacronox on April 24, 2014, 05:06:44 PM
Sova a declart ca Arad-Nadlac va fi gata in prima jumatate a anului 2015. Anuntul de licitare pentru Lotul 2 Nadlac-Arad va fi publicat in curand.

era vorba ca se trage tare si e gata anul asta (sau, marog, se deschide anul asta)...acu jumatatea 2015...ce sa mai zici.... astia-s dusi cu capu'....

dorum


dorum

...offff....mie imi revine onoarea de a deschide pagina 1000 cu stirea asta???

my bad, sorry...

PS: sa ne traiasca forumul...sa ne traiasca threadul si LA CATI MAI MULTI km DE AUTOSTRAZI IN RO!!!
:drunk:

florin74

^ Daca o tin tot asa, si prima jumatate e un termen optimist. Daca s-ar publica azi anuntul pe SEAP, tot ar dura min 2 luni pana sa depun ofertele, min 2 luni pana se evalueaza, min 4 luni contestatii si CAB si uite ca am ajuns la sfarsitul anului 2014 si nu avem contract semnat. Sa punem  1 luna ordin incepere lucrari 1 luna proiectare si cu 2 executie, plus lunile de iarna, deci prin luna mai iunie 2015 ar fi gata, varianta optimista. Dar cum traim in Romania si minunile se intampla o data (Turda-Sebes lot 3-4), cred ca septembrie octombrie 2015 pare mai realist

dorum

...io cred ca fac cu nervii daca nu se deschide Nadlac-Arad anu asta in 19 DEC!!! :) :) :)
...eeee, glumeam si io! :) :)

adiarc

felicitari tuturor "contributorilor" pt cele 1000 de pagini

In alta ordine de idei , astazi la capatul viaductului Aciliu , spre Sibiu , au aparut cateva excavatoare si cateva basculante ; nu m-am putut apropia , ca n-as mai fii iesit din noroaie ; oricum la ultima vizita nu era nici urma de vreun utilaj ; sper doar ca nu e iarasi "impresie artistica"

De asemenea la nodul SALISTE , dar si la Sibiu vest si giratoriul spre Sura Mica s-a facut si o mica amenajare peisagistica ; sau plantat arbori si arbusti si va arata f frumos.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

FRS

Quote from: dorum on April 24, 2014, 07:59:25 PM
cate baliverne intr-un singur articol...:(....respect Hotnews, insa se pare ca stirea e preluata...

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-17101988-dan-sova-autostrada-deva-lugoj-deviata-din-cauza-unui-cimitir-fara-autorizatie.htm

astia cu cimitirul is fantastici ca l-au descoperit acuma...pai deminarea de ex. e facuta din luna august. Chiar nu au trecut si prin zona respectiva? sau cei de la arheologie au gasit cimitirul... >:(

SB76UFO

Eu sper ca Romania sa ajunga cat mai repede la tot atatia km cat are acest thread (1000).
"Prostia este eternă și invincibilă"

alin_simeriaveche

Adi multumim de vesti, e un semn si acesta, sper unul  bun(legat de Impregilo). Ma bucur foarte mult ca am ajuns si pagina o mie. In ritmul acesta o sa prindem si skyscrapercity, chiar o sa io luam inainte :) :D Felicitari tuturor celor care participa cu poze, filmari informatii si descâlcirea documentelor (aviz florin74 si altii) Sper sa nu ne apuce pagina 2000 si sa nu vedem gata A1(aproape ca am crezut si eu gluma aceasta :) ).

lautaxi

A fost si la spitalul din Simeria ca s-au terminat ceva  sectii de modernizat si vin alegerile. Spitalul  apartine de ministerul transporturilor...

cutter

Pentru Lugoj-Deva lot 2, 3, 4 nu avem consultant ("Inginer" în limbaj FIDIC, dacă nu mă înșel). Procedura de achiziție publică a avut termen de depunere a ofertelor 28.11.2013, dar pînă în prezent din datele disponibile public nu s-a făcut desemnarea cîștigătorilor. Avînd în vedere și inevitabilele contestații care vor urma desemnării, ne aflăm la cel puțin 2-6 luni de momentul semnării contractelor.

În aceste condiții, îi întreb pe cei care cunosc mai bine sistemul de lucru FIDIC, în ce măsură poate continua execuția dacă nu există supervizare?

ciprebbe


QuoteAnul viitor, CNADNR se asteapta sa receptioneze loturile 2,3 si 4 de la Lugoj - Deva (28,6 km, 21,1 km si 22,1 km), cele patru loturi de la Sebes - Turda, cu o lungime de 70 km, si loturile 1,2 si 3 de la Campia Turzii - Ogra - Targu Mures (53 km).

As remerca si eu o informatie noua , pe care eu o banuiam de ceva vreme, si acum e oficial.
A3 Campia Turzii - Ogra - Targu Mures (53 km) se imparte in 3 loturi.(2 probabil de pe fostul tronson Bechtel si ultimul de la Ogra la TgMures)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe